افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۲۸۱ میلیارد ریال پروژه در منطقه ۱۲

امروز _ یکشنبه ۳۰ مردادماه ۹۹_ در دوازدهمین برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۲۸۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال پروژه در منطقه ۱۲ انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، توسعه پایدار شهری در ابعاد مختلف از جمله توسعه عمرانی پایدار، برقراری عدالت اجتماعی و اقداماتی جهت حفظ محیط زیست همواره مورد توجه مدیریت شهری اصفهان بوده که با اجرای پروژه‌ها در محلات مختلف مناطق پانزده گانه شهر نهادینه می‌شود.

توزیع عادلانه امکانات که یکی از شعارهای این دوره مدیریت شهری اصفهان برای افزایش کیفی محلات و تأمین رفاه بیشتر برای شهروندان است، این روزها با افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در نقاط مختلف شهر بیشتر برای شهروندان ملموس شده است.

این هفته در ادامه اجرای برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» پروژه‌هایی در پنج محله کمتر برخوردار و حاشیه‌ای منطقه ۱۲ و با حضور استاد «شاه زیدی از اساتید آواز اصفهان»، خانواده مرحوم «استاد جمشید مظاهری» و «دکتر بابا صفری» از چهره‌های نامدار ادبیات فارسی افتتاح و کلنگ زنی شد.

در محله امین آباد پروژه خانه ورزش امین‌آباد که در زمینی به مساحت ۳۲۵ مترمربع با زیربنای ۷۰۰ مترمربع با اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد ریال در دو طبقه شامل دو سالن ورزشی، رختکن، دفتر مدیریت، اتاق پزشک و مربی احداث شده در اختیار شهروندان قرار گرفت؛ نبود خانه ورزش یکی از کمبودهای محله امین آباد بود که در این دوره رفع شد.

باند شمالی خیابان مهدیه از دیگر پروژه‌های افتتاح شده این منطقه است، هزینه اجرای این پروژه به طول ۳۸۰ مترمربع ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، هزینه تملک آن ۶۸ میلیارد ریال و مبلغ کل آن ۷۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال است

در محله مهدیه برای افزایش سرانه ورزشی، پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع با زیربنای ۸۸۰ مترمربع و محوطه سبز ۴۱۵ مترمربع در دو طبقه احداث شده است که شامل سالن ورزشی، سالن بازی کودکان، رختکن، سالن اجتماعات و کتابخانه، سه کلاس آموزشی و دو کارگاه آموزشی و اتاق مشاور است.

مجموعه فرهنگی ورزشی دکتر مظاهری با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید که از این میزان ۲۲ میلیارد ریال برای اجرا و ۲۵ میلیارد ریال برای تملک این پروژه در نظر گرفته شده است.

امروز کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار خیابان در منطقه ۱۲ با اعتبار ۱۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز با حضور شهردار اصفهان انجام شد که از جمله این پروژه‌ها آغاز عملیات اجرایی باند شمالی خیابان امیرکبیر سوم به طول سه هزار مترمربع و ۶۹ میلیارد ریال هزینه اجرا، خیابان‌سازی اتصال شهرک مهدیه به خیابان مینو که دسترسی شهرک مهدیه به خیابان‌های عاشق‌آباد و بهارستان را ایجاد خواهد کرد، آغاز عملیات اجرایی خیابان‌سازی محور عاشق‌آباد به شهرک امیرکبیر به طول یک هزار مترمربع با هزینه اجرای ۱۱ میلیارد ریال و همچنین برای اجرای پروژه خیابان‌سازی خیابان فیروزه واقع در شهرک نگین با طول ۴۵۰ مترمربع نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

بهره‌برداری خیابان «آرمان» در موعد مقرر

قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان در این آئین اظهار کرد: بسیار خرسندیم که در مدت سه ماه دو مجموعه فرهنگی به نام دو استاد بزرگ در منطقه ۱۲ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این دو مجموعه فرهنگی به نام «دکتر کتابی» و «دکتر مظاهری» که هر دو از اساتید برجسته بوده‌اند، نام گذاری شده است، افزود: دکتر مظاهری یک اصفهان شناس، شاعر، ادیب، معلم توانا و توانمند و انسانی اخلاق مدار بود که شاگردان بسیاری را در این راه تربیت کرد.

شهردار اصفهان افزود: انتخاب نام اساتید برجسته و به نام برای مجموعه‌هایی که در آنها افکار شهروندان پرورش پیدا می‌کند، بسیار ارزشمند است.

وی با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان که در تصویب بودجه این پروژه‌ها همکاری کرده و مدیر منطقه ۱۲ برای پیگیری اجرا و احداث این پروژه‌ها گفت: تمام تلاش شبانه روزی مدیریت شهری جلب رضایت شهروندان است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

نوروزی با ابراز خرسندی از پایان عملیات عمرانی خیابان آرمان در منطقه ۱۲ اظهار کرد: سه ماه قبل در آئین کلنگ زنی خیابان آرمان زمان بهره برداری این پروژه را سه ماه اعلام کردیم که به زودی و در موعد مقرر مورد بهره‌برداری قرار گرفت و نقطه اتصال خیابان آرمان به خیابان مفتح نیز تا چند روز آینده تکمیل و به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شعار «هر یکشنبه، یک افتتاح» تا کنون با قدرت و قوت ادامه یافته و تا پایان سال نیز به صورت مستمر برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: هر هفته شاهد افتتاح چندین پروژه عمرانی در مناطق و سازمان‌های مختلف شهرداری هستیم.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر با حضور مقامات ملی و با مشارکت مردم افتتاح خواهد شد.

وی افزود: پروژه نمایشگاه بزرگ بین المللی، جاده فرزانگان، پل آفتاب، سالن اجلاس و به زودی افتتاح سالن بزرگ اجتماعات فردوس (بوستان شهدا) بخشی از اقدامات به ثمر نشسته شهرداری است.

نوروزی با تأکید بر اینکه در شهر مسیر عمران و آبادانی با اجرای پروژه‌های بزرگ و کوچک به سرعت پیش می‌رود، گفت: امروز با افتتاح مجموعه ورزشی سپاهان بهره‌برداری از باند شمالی ورودی شهرک مهدیه، افتتاح مجموعه فرهنگی دکتر مظاهری و عملیات اجرایی اتصال شهرک مهدیه به خیابان مینو شاهد بهره‌برداری از خدمات مدیریت شهری به شهروندان خواهیم بود.

اجرای پروژه‌های عمرانی و ورزشی در محله‌های کمتر برخوردار منطقه ۱۲

علی باقری، مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در ادامه این آئین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امسال در دو مرحله پروژه‌های عمرانی، ورزشی و خدماتی این منطقه افتتاح و کلنگ زنی شده است.

وی افزود: یکی از پروژه‌هایی که امروز و در برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» به بهره‌برداری رسید، خانه «ورزش امین» (سپاهان) در محله کمتر برخوردار امین آباد است که در دو طبقه احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان احداث باند شمالی «خیابان مهدیه» را دیگر پروژه این منطقه عنوان کرد و گفت: این پروژه با هزینه اجرایی ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و هزینه تملک ۶۸ میلیارد ریال به طول ۳۸۰ متر احداث شده است.

وی ادامه داد: احداث مجموعه فرهنگی ورزشی «دکتر مظاهری» در دو طبقه شامل سالن ورزش، سالن بازی کودکان، رختکن، سالن اجتماعات و کتابخانه، دو کلاس آموزشی، دو کارگاه آموزشی و اتاق مشاور در اختیار شهروندان قرار گرفت که برای احداث آن ۴۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

باقری با اشاره به پروژه‌های کلنگ زنی شده، تصریح کرد: عملیات عمرانی چهار خیابان در منطقه ۱۲ آغاز شد که شامل آغاز عملیات اجرایی باند شمالی خیابان «امیرکبیر سوم»، خیابان سازی محور «عاشق آباد» به شهرک امیرکبیر، خیابان سازی خیابان «فیروزه» و خیابان سازی اتصال شهرک مهدیه به خیابان مینو است.

وی افزود: جمع کل پروژه‌های بهره‌برداری شده در منطقه دو ۱۳۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و پروژه‌های کلنگ زنی شده ۱۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش ایمنا، در پایان مراسم نیز از خانواده استاد مرحوم دکتر جمشید مظاهری اصفهان شناس فقید تجلیل به عمل آمد.

کد خبر 445043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.