ترامپ: گام بلندی را برای رسیدن به صلح برداشتیم

رئیس جمهور آمریکا در مراسم امضا قرارداد عادی سازی روابط امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی گفت: همه اینجا جمع شده‌ایم تا مسیر تاریخ را عوض کنیم. می‌خواهیم روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم. ما گام بلندی را برای رسیدن به صلح برداشتیم.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا به نقل از فاکس نیوز، مراسم امضا نمادین قرارداد عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین در حیاط کاخ سفید و با حضور وزیر امور خارجه امارات و وزیر امور خارجه بحرین برگزار شد.

ترامپ در سخنانی ابتدایی این مراسم گفت که از وزیر خارجه امارات و بحرین تشکر کنیم. همه اینجا جمع شده‌ایم تا مسیر تاریخ را عوض کنیم. می‌خواهیم روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم. ما گام بلندی را برای رسیدن به صلح برداشتیم.

وی در ادعایی مضحک گفت: اسرائیل، امارات و بحرین سفارتخانه‌شان را در کشورهای هم تأسیس خواهند کرد. این توافق باعث می‌شود تا مسلمانان با آرامش در مسجد الاقصی به عبادت بپردازند. این توافق صلح جامعی را در منطقه شکل می‌دهد؛ کاری که بعضی‌ها فکر می‌کردند دست یافتنی نیست.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: من از همه ۵۴ کشور عرب می‌خواهم که مشکلاتشان را با اسرائیل کنار بگذارند و برای صلح و امنیت تلاش کنند.

ترامپ افزود: ملت‌های منطقه باید برای آینده خود تصمیم بگیرند. ما همکاری را به درگیری و فقر ترجیح می‌دهیم. مسلمانان می‌توانند با صلح در کنار هم زندگی کنند. به مردم امارات و بحرین تبریک می‌گویم.

کد خبر 444519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.