افزایش موارد ابتلا به دندان‌قروچه به خاطر استرسِ کرونا

دندانپزشکان آمریکایی می‌گویند که تعداد مراجعانی که به دلیل استرس ناشی از تأثیرات همه‌گیری کرونا دچار بیماری سائیدگی دندان یا دندان‌قروچه شده‌اند افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به گزارش ایمنا، روزنامه "نیویورک تایمز" در گزارشی تازه که در این باره منتشر کرده است نوشته دندان قروچه می‌تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تأثیرات روانی حاصل از همه‌گیری کرونا مرتبط دانسته می‌شود.

ترس از ابتلاء به ویروس تا متأثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید -۱۹، بسیاری از افراد را در دوران همه‌گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است

" تیموتی چن"، دندانپزشک و جراح در نیویورک، می‌گوید: زمانی که مطبم را در ماه ژوئن دوباره باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می‌کرد. حالا به طور متوسط روزی سه تا چهار نفر به خاطر چنین مشکلی مراجعه می‌کنند و بعضی روزها این تعداد تا شش نفر هم می‌رسد.

دندانپزشکان می‌گویند در ماه‌های اخیر با افزایش تماس‌های تلفنی افرادی روبه‌رو شده‌اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی‌حسی لپ و سردرد شکایت دارند. مواردی که تمامی‌شان علائم دندان قروچه است.

شایع‌ترین روش درمان دندان‌قروچه مراجعه به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف و برطرف شود. دندان پزشکان برای جلوگیری از آسیب بیشتر دندان‌ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می‌کنند.

کد خبر 443843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.