موسوی: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری دور دوم انتخابات به استان‌ها ابلاغ شده است

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان انجام تمهیدات لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت:‌ پروتکل‌های بهداشتی انتخابات روز جمعه ۲۱ شهریور تهیه شده و به استان‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «سید اسماعیل موسوی» با اشاره به برگزاری بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در ۱۱ حوزه انتخابی واقع در ۹ استان، اظهار کرد: تدارکات لازم اندیشیده و پیش بینی‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد. از ساعت ۸ صبح عوامل شعب اخذ رأی آمادگی دارند تا مردم حوزه‌های انتخابیه‌ای که تعیین نمایندگان آنها به دور دوم کشیده است، مراجعه و در انتخابات شرکت کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با تاکید به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این انتخابات، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل‌های بهداشتی با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است و همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی مستقر در شعبه‌های اخذ رأی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد. همچنین شعب اخذ رأی را از شب قبل ضدعفونی می‌شود.

موسوی از مردم خواست تا در ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه کنند. همچنین رأی دهندگان همراه خود ماسک، دستکش و خودکار شخصی داشته باشند تا از انتقال ویروس منحوس کرونا جلوگیری شود و بتوان انتخابات سالم برگزار کرد.

وی درباره افرادی واجد شرایط رأی دادن، گفت: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ۲ اسفندماه ۱۳۹۸، در حوزه‌های انتخابیه مربوطه شرکت کرده و رأی دادند می‌توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رأی دهند. همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچیک از حوزه‌های انتخابی شرکت نکرده و رأی ندادند، هم می‌توانند در این انتخابات شرکت کرده و به نامزد مورد نظر خود رأی دهند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: رأی دهندگان به همان حوزه‌هایی که قبلاً مراجعه کرده‌اند، بروند تا امکان رأی دهی مجدد آنها فراهم شود.

موسوی خاطرنشان کرد: با وجود همکاری میان عوامل اجرایی و نظارتی و همچنین همکاری نامزدهای انتخاباتی و مردم، انتخابات سالمی برگزار و نتیجه آن را در اسرع وقت به مردم اعلام می‌شود.

کد خبر 442990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.