نهنگ آبی ۳ جوان را در دریای خزر به کام مرگ کشاند + جزئیات خودکشی

چند جوان اهل تبریز، اردبیل، ایذه و اصفهان که با هدف اجرای مرحله فینال بازی اینترنتی نهنگ آبی به شهرستان محمودآباد سفر کرده بودند تسلیم امواج خروشان دریا کردند و جان باختند.

به گزارش ایمنا سه جوان مسافر که برای اجرای مرحله فینال بازی نهنگ آبی به آب‌های ساحلی محمودآباد آمده و خود را تسلیم امواج خروشان دریا کرده بودند جان خود را از دست دادند.

نقی کریمیان رئیس نجات غریق و غواصی مازندران گفت: ۴ جوان اهل تبریز، اردبیل، ایذه و اصفهان که با هدف اجرای مرحله فینال بازی اینترنتی نهنگ آبی به شهرستان محمودآباد سفر کرده بودند عصر روز یکشنبه ١۶ شهریور ماه خود را تسلیم امواج دریا کردند. او با بیان اینکه ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران سه مرحله به این چهار جوان در خصوص پیشروی نکردن به قسمت عمیق دریا هشدار دادند، افزود: با توجه به اینکه این چهار نفر در جای عمیق شنا نمی‌کردند تصور بر این بود که آن‌ها برای بازی دور هم جمع شده‌اند.

کریمیان افزود: این چهار نفر پس از ورود به آب و بی توجه به هشدارهای ناجیان غریق به صورت برنامه‌ریزی شده دور یکدیگر حلقه زده و بی صدا به زیر آب فرو رفتند. رئیس نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: یکی از قایقرانان که در نزدیکی محل حادثه حضور داشت با مشاهده حرکت دست یکی از این جوانان، برای کمک اقدام کرد، اما با مقاومت غریق مواجه شد. او افزود: این قایقران با تلاش زیاد بالاخره موفق به بیرون کشیدن این غریق از آب شد. کریمیان گفت: فرد نجات یافته پس از احیا توسط منجیان غریق، با گریه و ندامت اعلام کرد هیچکدام از همراهانش را نمی‌شناخته و فقط از طریق بازی نهنگ آبی با آنان آشنا شده بود.

رئیس نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: این فرد علت حضور این چهار نفر در مازندران و خودکشی در دریا را اجرای آخرین مرحله از بازی اعلام کرد.

او افزود: متأسفانه سه جوان در این حادثه جان خود را از دست دادند و بازجویی از فردی که از بازیِ خودکشی، جان سالم به در برد با حضور مأموران پلیس آغاز شد.

نقی کریمیان با ابراز تأسف از این واقعه و همدردی با خانواده‌های جان باختگان با استناد به گزارش پزشکی قانونی، گفت: متأسفانه امسال چند مورد خودکشی در دریای خزر به دلیل مصرف مواد، عدم تعادل روحی و دعواهای خانوادگی اتفاق افتاد که کار را برای منجیان غریق بسیار دشوار کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 442839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.