کاهش چشمگیر ثبت‌نام سرویس مدارس در همدان

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان از کاهش ثبت نام سرویس مدارس در سال جاری خبر داد و گفت: امسال با توجه به اینکه شرایط ویژه‌ای است میزان رانندگان متقاضی سرویس مدارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته به‌طوریکه امسال فقط ۱۵ درصد سال گذشته ثبت نام صورت گرفته است.

به گزارش ایمنا، میلاد کریمی، با بیان اینکه هر ساله از ابتدای مهر ثبت نام سرویس مدارس آغاز می‌شد، اظهار کرد: سال‌های گذشته بعد از بازگشایی مدارس بحث ساماندهی سرویس مدارس صورت می‌گرفت اما امسال ثبت نام از طریق سامانه سپند انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدارس از روز گذشته بازگشایی شده است، تصریح کرد: سال گذشته سرویس مدارس بیشتر بود، اما امسال فقط ۱۵ درصد سال گذشته ثبت نام صورت گرفته که این کاهش به این علت است که رانندگان تصور می‌کنند شاید مدارس تعطیل شود.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان با بیان اینکه آموزش و پرورش نیز تأکید دارد اولیا فرزندان خود را به مدارس ببرند، گفت: سامانه سپند تا آذرماه باز است و رانندگان متقاضی سرویس مدارس حتماً باید در این سامانه ثبت نام کنند چراکه دریافت سوخت به این خودروها منوط به این ثبت نام است.

کریمی درباره تعرفه شهریه سرویس مدارس نیز یادآور شد: پیشنهاد افزایش تعرفه سرویس مدارس از طریق تاکسیرانی داده شده و افزایش خوبی برای تعرفه این خودروها در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه امسال به علت شرایط خاص خیلی تصمیمات باید گرفته شود، افزود: میزان تعرفه سرویس مدارس به صورت شناور پیشنهاد شده است.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان درباره پرداخت وام برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیز اظهار کرد: در حال حاضر یک‌هزار دستگاه تاکسی فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی همدان وجود دارد و تمام توانمان را برای حذف پیکان از ناوگان گذاشته ایم.

کریمی با تأکید بر اینکه هنوز جزئیات پرداخت وام نوسازی مشخص نیست، خاطرنشان کرد: قیمت خودروهای جدیدی که وارد ناوگان حمل و نقل عمومی می‌شوند، نسبت به بازار عالی است ضمن اینکه تاکسیرانان بدون نوبت می‌توانند خودروی خود را تحویل بگیرند.

منبع: ایسنا

کد خبر 442716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.