موافقت وزارت بهداشت با سفر مسئولانه

وزیر میراث فرهنگی از نظر موافق وزارت بهداشت درباره سفر مسئولانه خبر داد و گفت: با آقای نمکی درباره سفر در دوران کرونا صحبت کردم او هم موافق بود آنچه باعث شیوع کروناست، سفرهای انبوه و بدون نظارت است.

به گزارش ایمنا و به نقل از میراث آریا، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه، گفت: در صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت داشتم، آقای دکتر نمکی نیز موافق این موضوع بود که آنچه باعث شیوع کرونا می‌شود، سفرهای انبوهی است که تحت نظارت ما نیست؛ از این رو ایشان نیز موافق این بود که موضوع سفر هوشمند یا همان سفر مسئولانه مورد توجه قرار گیرد تا شاهد این باشیم که اگر هم قرار است سفری انجام شود حتماً تحت نظارت این وزارتخانه باشد تا باعث انتقال ویروس کرونا و گسترش این بیماری نشود.

او اضافه کرد: در حقیقت قرار نیست سفر به گونه‌ای انجام شود که سلامت مردم به خطر بیفتد و هم چنین مشکلات مضاعفی برای کادر درمان ایجاد شود. سفرها باید همراه با برنامه‌ریزی باشد و تحت نظارت این وزارتخانه انجام شود؛ بنابراین تاکید ما و وزارت بهداشت بر این است که سفر مسئولانه در کشور انجام شود چرا که سلامت مردم در اولویت اصلی است.

مونسان همچنین از برنامه‌ریزی‌ها در خصوص صدور ویزا برای تورهای گروهی خارجی خبر داد و افزود: در این خصوص نیز با وزیر بهداشت صحبت‌هایی داشته‌ام. گردشگران خارجی زمانی که با تور و به صورت گروهی به ایران سفر کنند از نظر سلامت بررسی می‌شوند و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و از مراکز و تأسیسات رسمی تحت نظارت این وزارتخانه که تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، استفاده خواهند کرد.

افتتاح پروژه‌های گردشگری در هفته گردشگری

در این نشست پروژه‌های آماده افتتاح در هفته گردشگری از استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شد تعدادی از این پروژه‌ها هم‌زمان با فرا رسیدن هفته گردشگری توسط رئیس جمهور و نیز وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به صورت رسمی افتتاح شوند.

مونسان در این نشست بعد از شنیدن گزارش‌های مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، خراسان رضوی، کرمانشاه، تهران و یزد بر تأمین زیرساخت‌های گردشگری در نقاط مختلف کشور و نیز معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در اقصی نقاط کشور تاکید کرد.

او همچنین به پیگیری‌ها برای ثبت جهانی اورامانات خبر داد و خطاب به مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه، تصریح کرد: بعد از ثبت جهانی اورامانات، این منطقه به یک محور مهم گردشگری و نیز به قطب اکوتوریسم تبدیل خواهد شد لذا تأمین زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه باید مورد توجه قرار گیرد؛ البته باید دقت داشت ساخت تأسیسات گردشگری متناسب با بافت منطقه باشد و به بافت و طبیعت آن منطقه آسیبی وارد نکند.

سافاری‌ها تحت نظارت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی

مونسان هم‌چنین به موضوع سافاری اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات دیده می‌شود که سافاری به طبیعت و محیط‌زیست آسیب می‌زند در حالی که کسانی که در سافاری شرکت می‌کنند باید حامی محیط‌زیست باشند. از این رو اجرای هر گونه سافاری باید با نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هر استان باشد و سافاری‌ها باید از کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی مجوز دریافت کنند و تحت نظارت این کانون به فعالیت بپردازند تا شاهد کمترین آسیب به محیط‌زیست و طبیعت باشیم.

کد خبر 442666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.