اجرای طرح نماد برای همه پایه‌های تحصیلی در سال جدید

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح غربالگری نماد امسال برای تمام دانش‌آموزان سراسر کشور در همه مقاطع اجرا می شود و شیوه اجرای این طرح در آینده به اطلاع استان‌ها خواهد رسید.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مسعود شکوهی در جلسه مجازی مشاوران استان مازندران با مدیر کل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: شبکه شاد ظرفیت بسیار گسترده‌ای دارد از جمله برگزاری گفتگوهای زنده که به ابتکار وزیر آموزش و پرورش هر هفته برگزار می‌شود و جا دارد از دوستان و همکاران تشکر کنم که با وجود این شرایط خاص که ما با آن روبرو هستیم این امکان را فراهم کردند.

وی تصریح کرد: من هم معتقد هستم که فضای مجازی جایگزین مناسبی برای فضای واقعی نیست اما این یک فرصت برای ما محسوب می‌شود تا با توجه به شرایط پیش آمده برنامه‌ریزی کنیم و خدمات راهنمایی و مشاوره‌ای را برای دانش‌آموزان در سراسر کشور ارائه کنیم.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، تاکید کرد: اکنون که خانواده‌ها مدت زمان بیشتری را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند فرصت مناسبی است تا برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های مناسب‌تری را داشته باشیم.

شکوهی با اشاره به برگزاری کلاس‌های سال تحصیلی آینده به این صورت، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده یکی از چالش‌های ما فعالیت مشاوران در دوران کرونا و به صورت مجازی و همچنین درس تفکر و سبک زندگی در پایه‌های هفتم و هشتم است.

شکوهی افزود: دوران مدرسه سخت و پیچیده‌تر از سال‌های قبل خواهد بود لذا پذیرش مسئولیت مشاوره در مدرسه به مراتب سخت‌تر از گذشته است همان طور که بسیاری از مشاوران در ایام تعطیلات نوروز نیز همچنان در اختیار مدارس و دانش آموزان بودند و بی‌وقفه مشکلات دانش آموزان را پی‌گیری می‌کردند.

وی با اشاره به درس تفکر و سبک زندگی، اظهار کرد: مشاوران لازم است در طول هفته صرفاً ۶ ساعت تدریس در این درس را در مدارس دنبال کنند از این طریق در ارتباط با دانش آموزان باشند از وضعیت دانش‌آموزان غافل نشویم زیرا می‌دانیم با مداخلات مختصر می‌توانیم از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنیم.

شکوهی درباره طرح نماد، گفت: سامانه نماد به یک سطح قابل قبولی رسیده است و انتظار ما این است که همه مشاوران وارد سامانه شوند و کد کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنند و اگر مشکل و ایرادی وجود دارد گزارش کنند.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: کار بزرگ دیگری که می‌خواهیم امسال انجام دهیم طرح غربالگری نماد برای همه دانش‌آموزان سراسر کشور است که برای همه مقاطع اجرا می‌شود و شیوه اجرای آن در آینده به اطلاع استان‌ها خواهد رسید.

شکوهی با اشاره به بسته تحولی وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش دو برنامه ملی نماد و طرح یاریگران زندگی را در بسته تحولی خود قرار دادند که مسئول پیگیری آن اداره کل ما است و به طور جد هر هفته به دنبال موارد پیشرفت این دو بسته تحولی هستند و ما هم هر هفته در اداره کل جلسه‌های مرتب پیرامون اجرای بسته تحولی برگزار می‌کنیم.

کد خبر 441507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.