نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در کودکان

با همه گیری بیماری کووید -۱۹ در جهان بسیاری از کلاس های درس تعطیل شده اند و آموزش های آنلاین جایگزین آموزش های حضوری دانش آموزان در کلاس های درس شده است.

به گزارش ایمنا، آکادمی چشم پزشکی آمریکا با توجه به همه گیری بیماری کووید -۱۹ و تعطیلی کلاس‌های درس به والدین توصیه کرده است: در صورتی که در سال جدید تحصیلی آموزش‌های آنلاین جایگزین حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس شود لازم است برای حفظ سلامت چشم کودکان در برابر خستگی، اقداماتی انجام شود.

سخنگوی آکادمی چشم پزشکی آمریکا، گفت: با افزایش مدت زمان کار با تجهیزات الکترونیک کودکان بیشتری دچار عارضه خستگی چشم می‌شوند. برای حفظ سلامت دید چشم‌های کودکان کارشناسان توصیه‌هایی را ارائه کرده‌اند که سایت هلث دی نیوز به برخی از آنها اشاره کرده است:

به کودک خود یادآوری کنید تا هر ۲۰ دقیقه به چشم‌هایش استراحت دهد. از کودک بخواهید تا در فواصل زمانی مشخص برای مدت ۲۰ ثانیه چشم‌هایش را ببندد یا به فاصله دور نگاه کند.

از کودک خود بخواهید فاصله ایمن را از لپ تاپ و تبلت که به اندازه ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر است را حفظ کند. لازم است کودک در محیطی با لپ تاپ کار کند که از نور مناسب برخوردار باشد. کار کردن در اتاق تاریک توصیه نمی‌شود.

از کودک بخواهید مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از زمان خواب از کار کردن با لپ تاپ و تبلت خودداری کند. نور آبی این تجهیزات موجب اختلال در خواب می‌شود.

بنا به گزارش ایسنا، پس از اتمام ساعت مطالعه لازم است کودک ساعتی را در فضای باز باشد. نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد حضور در محیط‌های باز به ویژه در دوران کودکی می‌تواند پیشرفت عارضه نزدیک بینی را کند سازد.

کد خبر 441391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.