۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
بهای جهانی طلا در سراشیبی

افزایش ارزش دلار در روز چهارشنبه سبب شد بهای طلا در بازارهای جهانی با افت روبرو شود.

به گزارش ایمنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد، اکنون بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ‌۰.۵ درصد کاهش به یک هزار و ۹۱۸ دلار و ۷۷ سنت رسیده است.

همچنین در بازارهای آمریکا نیز بهای فلز زرد با افت ۰.۱ درصدی در سطح یک هزار و ۹۲۵ دلار و ۳۰ سنتی ایستاده است.

گفتنی است شاخص بهای طلا در بازارهای آمریکا در مقایسه با سایر ارزهای رایج در جهان با افزایش ۰.۲ درصدی روبرو شده است.

گزارشها نشان می دهد، مقامات چین و آمریکا دوشنبه هفته جاری درباره چگونگی اجرای فاز نخست توافق بین آمریکا و چین تبادل نظر کردند که این مساله سبب رونق شاخص ها در بازارهای مالی امریکا شده است.

مقامات آمریکا و چین همچنین درباره افزایش قابل توجه خرید محصولات ایالات متحده توسط چین و همچنین اقدامات آتی مورد نیاز برای اجرای توافقنامه گفت‌وگو کردند.

آخرین آمارهای منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد تاکنون بیش از ۲۳میلیون  و ۷۷۰  نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که این تعداد بیش از ۸۱۵ هزار نفرجان باخته اند.

از دیگر سو، نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان می دهد در ماه جاری میلادی اوت (مرداد-شهریور) میزان اعتماد مصرف کننده در این کشور با کاهش شدیدی روبرو شده است که در طول ۶ سال گذشته بی‌سابقه است.

گفتنی است شیوع بیماری کرونا در آمریکا که در میان کشورهای جهان از نظر تعداد مبتلایان در جایگاه اول قرار دارد، در کاهش شاخص مصرف کننده در این کشور بی تاثیر نیست.

کد خبر 441138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.