استفاده از ۱۰ هزار تن قیر برای آسفالت معابر ابهر

شهردار ابهر گفت: علی‌رغم افزایش قیمت قیر، ۱۰ هزار تن آسفالت در معابر اصلی و کوچه‌های شهر ابهر پخش شده است.

به گزارش ایمنا، محمدرضا ذوالقدری‌ها با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: شهرداری ابهر همچون سال‌های قبل همزمان با هفته دولت، پروژه‌های مختلفی را افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد کرد.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری ابهر در این ایام، تصریح کرد: از مهم‌ترین پروژه‌ها که جزو مطالبات مردم این شهر نیز بود، می‌توان به افتتاح فاز دوم بازطراحی و ساماندهی پارک پردیس و نیز افتتاح سه پارک محله‌ای در حسین‌آباد و شهرک گلسار اشاره کرد.

شهردار ابهر از کلنگ‌زنی سه پروژه مهم در این ایام نیز خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل کلنگ‌زنی استخر سرپوشیده، ساختمان اداری – تجاری و بهداشتی شریف‌آباد و ساختمان خدماتی - اداری خیابان ۱۷ شهریور است.

ذوالقدری‌ها با بیان اینکه بازطراحی پارک پردیس یکی از پروژه‌هایی است که از سال‌های قبل آغاز شده است، ادامه داد: فاز اول این پروژه در سال ۹۷ به بهره برداری رسید و فاز دوم نیز از سال گذشته آغاز و امسال همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اهمیت این پارک‌ها و فضای تفریحی برای شهروندان ابهری و نیز مطالبات آن‌ها در این زمینه، عنوان کرد: استقبال خوبی از ساماندهی فاز نخست این پروژه توسط شهروندان به عمل آمد.

شهردار ابهر با بیان اینکه فاز دوم پروژه، قسمت غربی پارک پردیس را شامل می‌شود، یادآور شد: فضایی که در این فاز زیر عملیات عمرانی رفته، نزدیک به ۲.۵ هکتار است که شامل هشت هزار مترمربع پارکینگ، آمفی‌تئاتر با ظرفیت بیش از ۱۵۰ نفر، زمین‌های بازی، بسکتبال، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی و احیای فضای سبز است.

ذوالقدری‌ها با اشاره به اینکه احداث استخر سرپوشیده، از دیگر مطالبات شهروندان ابهری از شهرداری بود که هم‌زمان با هفته دولت این پروژه در خیابان طالقانی شمالی و در ناحیه شناط کلنگ‌زنی خواهد شد، عنوان کرد: این پروژه دارای زمینی به مساحت چهار هزار و ۶۰۰ مترمربع است که برای آغاز عملیات اجرایی آن ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال‌جاری در نظر گرفته شده که امیدواریم با همراهی خیرین و یا جذب سرمایه‌گذاران در کوتاه‌ترین زمان، اجرا و به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی ساختمان اداری – تجاری و بهداشتی شریف‌آباد با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در میدان مرکزی این ناحیه، خاطرنشان کرد: پیمانکار این پروژه نیز جذب شده و بلافاصله پس از کلنگ‌زنی، آغاز به کار خواهد کرد.

شهردار ابهر با اشاره به کلنگ‌زنی ساختمان اداری - خدماتی خیابان ۱۷ شهریور، متذکر شد: این ساختمان دو منظور بوده و هم به عنوان یک ساختمان اداری و هم به عنوان ایستگاه آتش‌نشانی از آن استفاده خواهد شد.

ذوالقدری‌ها اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه را بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان عنوان و اضافه کرد: ۴۵۰ میلیون تومان از این اعتبار از طریق اعتبارات ملی و ۴۰۰ میلیون تومان دیگر نیز از منابع داخلی شهرداری بوده که در زمین ایستگاه سابق آتش‌نشانی عملیات آن اجرایی می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 441059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.