فعالیت های تجاری مرز خسروی هفتگی شد

فرماندار قصرشیرین گفت: فعالیت‌های تجاری و صادرات کالا از مرز رسمی خسروی در این شهرستان که به صورت دو روز در هفته انجام می‌شد، به کل روزهای هفته افزایش یافت.

به گزارش ایمنا، مرادعلی تاتار گفت: فعالیت تجاری مرز خسروی به دلیل شیوع بیماری کرونا از سوی طرف عراقی با محدودیت هایی مواجه شده بود و صادرات تنها به صورت ۲ روز در هفته انجام می شد که با موافقت فرماندار خانقین عراق این محدودیت ها از امروز لغو و فعالیت تجاری در کل روزهای ایام هفته انجام می شود.

وی اظهار کرد: روزانه ۵۰۰ کامیون کالای ایرانی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق صادر می شود.   

همچنین پیشتر تردد افراد دو تابعیتی از مرز خسروی لغو ممنوعیت شد و این مرز برای دو تابعیتی ها (عراقی- ایرانی) باز است.

فرماندار قصرشیرین گفت: دستگاه های مستقر در مرز آماده خدمات رسانی به تجار هستند و تردد دو تابعیتی ها نیز از این مرز با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین‌المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

منبع: ایرنا

کد خبر 438560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.