۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
هوای اصفهان در وضعیت سالم

کیفیت هوای کلان شهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۸ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز جمعه - دهم مرداد - با میانگین ۸۶ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم (قابل قبول) است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۸۱، خیابان استانداری روی عدد ۸۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۸، خیابان پروین روی عدد ۷۵ و خیابان رودکی روی عدد ۵۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۷۷، شاهین شهر با میانگین ۸۹، مبارکه با میانگین ۶۹ و نجف آباد با میانگین ۸۵ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۰۶ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منواکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 436393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.