۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
هوای اصفهان ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۷ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنج شنبه - نهم مردادماه - با میانگین ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بنا بر گفته کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان تا روز یکشنبه هفته پیش رو وزش و باد و گرد و خاک در مناطق شرقی و غبار صبحگاهی در نواحی مرکزی استان اصفهان پیش بینی می‌شود.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۵، خیابان استانداری روی عدد ۹۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۸، خیابان پروین روی عدد ۱۳۲ و خیابان رودکی روی عدد ۸۱ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۹۳، شاهین شهر با میانگین ۸۸، مبارکه با میانگین ۷۵ و نجف آباد با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 436294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.