۹۰ درصد از دستفروشان بازار هفتگی پره سر ساماندهی شدند

شهردار پره سر به عزم جدی شهرداری برای رفع سد معبر در این شهر اشاره کرد و گفت: در این راستا ۹۰ درصد از دستفروشان بازار هفتگی پره سر در محل جدید ساماندهی شدند.

شهرام شهابی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سد معبر ریشه در مشکلات فرهنگی و اقتصادی دارد، شهرداری به تنهایی قادر به رفع این معضل نیست و مسئولان متولی و شهروندان باید با همکاری یکدیگر این معضل را رفع کنند.

وی افزود: وقتی فردی از اصناف مجوز کسب و کاری را دریافت می‌کند باید قبل از شروع بکار قوانین و مقررات مربوط به بازار و سد معبر به او تفهیم شود و این فرد در چهارچوب مغازه خود به دیگران خدمات ارائه کند.

شهردار پره سر تصریح کرد: گاهی مشاهده می‌شود، فردی دکه یا کیوسکی را بدون مجوز در یک نقطه از محدوده شهری جانمایی می‌کند و بعضی از ادارات بدون هماهنگی و تحقیق در نظر گرفتن مجوز، در همان روز اول، خدماتی مثل برق به او ارائه می‌کنند. که این مسئله خود باعث ایجاد سد معبر می‌شود.

شهابی تاکید کرد: پیاده رو و خیابان متعلق به همه شهروندان است. اصناف باید به قوانین پایبند باشند، به حقوق شهروندی احترام بگذارند و از پهن کردن بساط خود در پیاده‌روها و معابر عمومی پرهیز کنند.

وی افزود: بسیاری از شهروندان به غیر از دستفروشی شغل دیگری ندارند و در حال حاضر شیوع ویروس کرونا و افزایش تورم، زندگی آنان را به شدت تحت تأثیر قرار داده و اگر در چنین شرایطی، شهرداری در جمع آوری بساط دستفروشان سخت گیری کند، بسیاری از خانواده‌ها به لحاظ معیشتی دچار مشکل می‌شوند.

شهردار پره سر عنوان کرد: برای جلوگیری از سد معبر و کاهش ترافیک، بازار هفتگی پره‌سر را بعد از حدود ۵۰ سال از جنب شهرداری و متصل به جاده اصلی جمع آوری و به خیابان تازه ساخت ۲۰ متری منتقل کردیم. که ۹۰ درصد این بازاریان دستفروش بودند که از سطح شهر و پیاده روها جمع آوری و در محل بازار جدید ساماندهی شدند.

شهابی با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر باید برای رفع سد معبر و اجرای قانون با همه به طور مساوی برخورد کند. افزود: در شهر پره سر شهروندان برای رفع سد معبر تا حدود زیادی با شهرداری همکاری می‌کنند. اما در این زمینه همچنان مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود.

وی با بیان اینکه شهرداری بدون همکاری شهروندان و حمایت نیروی انتظامی و مقام قضائی قادر به رفع سد معبر نیست، اضافه کرد: امیدوارم تمامی واحدهای صنفی در بازار با احترام به حقوق شهروندی در این زمینه با شهرداری پره سر همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش ایمنا، پره‌سر از توابع شهرستان رضوانشهر و در ۸۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

کد خبر 435360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.