داروخانه‌ها ماسک را با قیمت مصوب عرضه کنند!

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر نقش اتحادیه اصناف بر توزیع ماسک در داروخانه‌ها، گفت: با داروخانه‌هایی که ماسک را با قیمت بالاتر از قیمت مصوب عرضه کنند، برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، کیانوش جهانپور، درباره میزان توزیع ماسک در داروخانه‌ها، اظهار کرد: توزیع ماسک در داروخانه‌ها برعهده سازمان غذا و دارو نیست و اساساً این سازمان، تولید کننده و توزیع کننده ماسک نیست.

وی افزود: صرفاً قیمت گذاری در خصوص ماسک‌ها، آن هم ماسک‌های جراحی پزشکی برعهده سازمان غذا و دارو است؛ از ابتدا قیمت ماسک‌ها اعلان عمومی شد و البته وزارت صمت و بسیج اتحادیه اصناف هم عهده دار نظارت و توزیع و تأمین ماسک در جامعه هستند و قیمت مناسب را باید در اختیار داروخانه‌ها قرار دهند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: داروخانه‌ها موظف هستند که ماسک را با قیمت مصوب عرضه کنند و در صورتیکه تخلفی دیده شود همکاران در معاونت غذا و دارو سراسر کشور با این موضوع برخورد می‌کنند و یا اگر گزارش مردمی از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ در خصوص قیمت بالای ماسک مطرح شود برخورد قانونی انجام می‌شود.

جهانپور گفت: داروخانه‌ها جوازی برای اینکه ماسک را گران‌تر بفروشند، ندارند و این موضوع در صورت مشاهده به سازمان تعزیرات حکومتی منتقل می‌شود تا ماسک با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: گزارش‌های میدانی حاکی است که در اغلب داروخانه‌ها ماسک یا موجود نیست یا با قیمتی بیش از قیمت‌های مصوب به صورت محدود عرضه می‌شود.

کد خبر 435224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.