مرگ پنجمین مدافع طبیعت در ۱۵ روز اخیر؛ محمد جواد مختاری درگذشت

محمدجواد مختاری، از فعالان محیط زیست استان فارس که در حین تلاش برای مهار آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی شهرستان ممسنی دچار سوختگی شدید شده بود، شامگاه شنبه ۱۵ تیر، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد و وداع تلخی را رقم زد.

به گزارش ایمنا، محمدجواد مختاری، جوان ۳۱ ساله‌ای که به عنوان داوطلب مدافع طبیعت، با گروه‌های مقابله با آتش منطقه فهلیان شهرستان ممسنی، همراه شده بود، به دلیل شدت جراحات ناشی از سوختگی جان باخت.

این جوان روز گذشته، با فداکاری برای مهار حریق ارتفاعات منطقه فهلیان (منطقه آزاد) شهرستان ممسنی در استان فارس، تلاش کرد و در این اثنا دچار سوختگی درجه ۲ به میزان ۸۵ درصد شد.

مختاری، شامگاه شنبه ۱۴ تیرماه در بیمارستان سوانح و سوختگی ابن سینا و علیرغم تلاش کادر پزشکی این بیمارستان، دارفانی را وداع گفت و مرگ دلخراشی را برای یکی دیگر از دوستداران محیط زیست رقم زد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس، در این خصوص با صدور پیامی، درگذشت این جوان فداکار را تسلیت گفت.

حمید ظهرابی در پیام خود آورده است: "خبر جان باختن محمد جواد مختاری هم استانی عزیز در اطفا حریق مناطق آزاد شهرستان ممسنی، جوان داوطلب مدافع طبیعت که برای فرو نشاندن آتش به ارتفاعات منطقه فهلیان رفته بود، موجب اندوه برای اینجانب و همکارانم در محیط زیست شد.

از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری این جوان غیور و شجاع تا ابد در قلب و جان مردم این دیار باقی خواهد ماند و از تلاش بی ریا و خالصانه این عزیزان به نیکی یاد خواهد شد."

پیش از این البرز زارعی در پی آتش‌سوزی جنگل‌های خاییز، احسان عزیزی تکاور سپاه در آتش سوزی جنگل‌های پاوه و سه جوان کردستانی به نام بلال امینی، یاسین کریمی و مختار خندانی در آتش سوزی منطقه حفاظت‌شده «بوزین و مرخیل» جان خود را در راه حفظ محیط زیست زاگرس بخشیدند.

کد خبر 432175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.