واکنش کانون کارگردانان به توقف ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی

کارگردانان سینمای ایران در متن بیانیه ای که اخیراً تنظیم کرده است به انتقاد از توقف صدور پروانه ساخت سریال‌ها در شبکه نمایش خانگی پرداخته است.

به گزارش ایمنا، در متن این بیانیه ضمن تاکید بر اینکه که «کانون کارگردانان سینمای ایران هر گونه توقف در روند تولید و نمایش را شدیداً محکوم می‌کند» آمده است: «متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب‌های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می‌کنند، سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و تأسف بار و به بهانه افزایش تولیدات اقدام به تعطیلی صدور پروانه ساخت سرحال‌های نمایش خانگی نموده و از دادن مجوز سلب مسئولیت کرده است.

هم اکنون محصولات و سرحال‌های نمایش خانگی فضای آنلاین قشر وسیعی از مردم و حتی مخاطبین خاموش را از شهرهای کوچک و روستاها تا هموطنان خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد، مخاطبینی خاموش که نه برنامه‌های صداوسیما را می‌بینند و نه اهل رفتن به سینما هستند. ولی تصمیمات غیر کارشناسی و آزمودن راه‌های محدودکننده قبلی نتیجه‌ای جز سوق دادن این مخاطب انبوه به سمت فضای مجازی خارجی نخواهد داشت.

توقف تولید سرحال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی مقدمه‌ای بر دخالت سازمان‌های دیگر در محدود کردن هرچه بیشتر این تولیدات خواهد بود که نتیجه آن نابودی پلتفرم‌های فضای آنلاین، از دست رفتن مخاطبین میلیونی و بیکاری بسیاری از اهالی زحمتکش سینمای ایران خواهد بود که در تولید این سریال‌ها نقش دارند.

کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن تقبیح این رفتار هرگونه عملی را که مانع کسب و کار، محدود ساختن و توقف فعالیت سینماگران شده شدیداً محکوم می‌کند و خواستار ادامه روند تولید سریال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی است.»

کد خبر 430814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.