اصفهان زرد شد/مرگ ۱۱۰۰ اصفهانی مبتلا یا مشکوک به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از هشتم خرداد تاکنون وضعیت شهر اصفهان در زمینه شیوع کرونا زرد اعلام شده است.

طاهره چنگیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آخرین وضعیت استان اصفهان در خصوص شیوع کرونا اظهار کرد: روند بیماران بستری در بیمارستان‌ها نزولی و روند شناسایی بیماران سرپایی مانند دیگر شهرهای کشور صعودی است.

وی تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های استان را ۵۲ نفر اعلام کرد و گفت: این بیماران در دو بیمارستان امین و خورشید بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان اصفهان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون گفت: یک هزار و ۱۰۰ نفر بیمار مبتلای قطعی و مشکوک به کرونا در اصفهان به جز منطقه کاشان جان خود را از دست داده‌اند که تاکنون آزمایش بیش از ۴۰۰ نفر از این افراد مثبت بوده است.

وی در خصوص ابتلای کادر درمانی استان اصفهان به کرونا تصریح کرد: دو نفر از پزشکان بر اثر این بیماری شهید شده‌اند، در حال حاضر نیز افراد مبتلا داریم اما هیچیک از آنها وضعیت وخیم ندارند.

چنگیز در خصوص وضعیت دارو و تجهیزات برای مهار و کنترل کرونا در استان اصفهان در زمان کنونی و همچنین در صورت شیوع مجدد کرونا گفت: در این زمینه مشکلی نداریم و پیش بینی‌های لازم با همکاری دولت در صورت شیوع مجدد کرونا در استان انجام شده است.

وی در خصوص پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران اظهار کرد: مطالبات پزشکان از فروردین ۹۸ و مطالبات پرستاران از خرداد سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است و اولویت ما پرداخت این مطالبات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص وضعیت شهرستان‌های استان در زمینه شیوع کرونا گفت: عمده مناطق استان زرد اعلام شده است، اصفهان نیز از هشت خرداد تاکنون زرد اعلام شده، منطقه قرمز نداریم و بیش از چهار شهرستان نیز سفید اعلام شده است.

کد خبر 426222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.