کمک ۳۱ میلیارد ریالی هیئت‌های ورزشی به آسیب دیدگان کرونا

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه کمک‌های نقدی جمع آوری شده توسط تشکل‌های جوانان حدود ۸۴ میلیارد ریال بوده است، گفت: همچنین بیش از ۳۱ میلیارد ریال کمک نقدی توسط هیئت‌های ورزشی کشور جمع آوری و در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفت.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدمهدی تندگویان با اشاره به اجرای رزمایش ملی "همت جوانانه، کمک مومنانه" اظهار کرد: در این رزمایش مهم و بزرگ که در راستای فرامین و منویات مقام معظم رهبری و به همت جامعه جوان و ورزشی کشور برگزار شد، بیش از ۴۰۸ هزار خانوار تحت حمایت و دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی قرار گرفتند و این در حالی است که پیش از آغاز این رزمایش پیش‌بینی‌ها بر اساس یک درصد خانوارهای هر استان (حدود ۲۵۰ هزار خانوار) تعیین شده بود.

وی با بیان اینکه در این رزمایش ۶۹۷ سازمان مردم‌نهاد جوانان با بیش از هشت هزار و ۸۰۰ عضو و همچنین ۸۳۰ هیئت ورزشی کشور مشارکت داشتند؛ اضافه کرد: بیش از ۲۸۵ هزار خانوار از طریق سمن‌های جوانان بسته‌های حمایتی دریافت کردند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان کمک‌های نقدی جمع آوری شده توسط تشکل‌های جوانان را حدود ۸۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: همچنین بیش از ۳۱ میلیارد ریال کمک نقدی توسط هیئت‌های ورزشی کشور جمع آوری و در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفت.

تندگویان تعداد خانوارهای حمایت شده توسط هیئت‌های ورزشی را بیش از ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ خانوار عنوان کرد و ادامه داد: همه این کمک‌ها با همت جوانان و جامعه ورزشی و کمک خیرین عزیز کشور رقم خورده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی گفت: کمک‌های جامعه ورزش و جوانان محدود به این رزمایش نبوده و این دو جامعه بزرگ و پویا از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا خدمات و اقدامات قابل توجهی در بخش‌های مختلف مانند تولید و پخش اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده، اقدامات فرهنگی و آموزشی مقابله با کرونا، برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی مجازی برای مردم و همچنین مشاوره‌های تلفنی و آنلاین توسط مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده تحت نظر این وزارتخانه، انجام داده‌اند.

کد خبر 426056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.