برخی از اعضای شورای شهر بندرعباس دنباله‌روی دیگران هستند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با شورایی مواجه هستیم که برخی از اعضای آن، بعد از گذشت سه سال هنوز راجع به بسیاری از موضوعات مهم هیچ موضعی ندارند و سکوت می‌کنند، اعضایی که حاضر نیستند هزینه صراحت بیان و ابراز نظر خود را بپردازند.

به گزاش خبرنگار ایمنا، آبتین امیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر عضو شورا دیدگاه مستقل خود را دارد و باید پاسخگوی آن باشد؛ در صورت بیان شدن انتقاداتی در شورای شهر ما انتظار داریم آن گفته‌ها دلسوزانه باشد و مطرح شدن این نظر در شورا به منزله نظر جمعی اعضای شورا نیست.

وی با تاکید بر لزوم انتقاد از شهرداری در شورای شهر، تصریح کرد: انتقاد از عملکرد شهرداری حق هر عضو شورا است و ما نیز نسبت به بسیاری از عملکردها انتقاد داریم، اما در اینکه منشأ مشکلات شهری، شهرداری است یا خیر، اختلاف نظرهایی وجود دارد و باید در این خصوص کار کارشناسی صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: زمان مطرح شدن مشکل باید پاسخ نهاد مقابل نیز شنیده شود و علاوه بر شهردار باید پای سخنان نیروهای اجرایی و حتی پیمانکاران نیز نشست زیرا دور از انتظار نیست پس از شنیدن جوابیه‌ها نقصی را در عملکرد شورای شهر یا دیگر نهادهای مسئول بیابیم.

وی اضافه کرد: در جلسه تشکیل شده، فرصت دفاع به معاونان حوزه‌های مختلف شهرداری داده نشده و در این شرایط مسؤلیت دفاع برعهده کمیسیون‌های شورا است که به صورت تخصصی با حوزه‌های مختلف شهرداری ارتباط دارند و در جریان مشکلات و زحمات آنها هستند و آنها باید تشریح کنند که شهرداری چه تلاشی کرده است تا مشکلات حل شود.

امیری با اشاره به سکوت و موضع ممتنع برخی اعضای شورای شهر، اظهار کرد: با شورایی مواجه هستیم که برخی از اعضای آن بعد از گذشت سه سال هنوز راجع به بسیاری از موضوعات مهم هیچ موضعی ندارند و سکوت می‌کنند، اعضایی که حاضر نیستند هزینه صراحت بیان و ابراز نظر خود را بپردازند و حتی در تصمیم‌گیری‌های مهم، صحن شورا را ترک می‌کنند تا در جلسه رأی گیری حاضر نباشند و بتوانند هر دو طرف مخالف و موافق یک طرح را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: صراحت بیان و موضعگیری شفاف در تصمیم‌گیری‌های شورا حداقل کاری است که یک عضو شورا به عنوان نماینده مردم می‌تواند انجام دهد؛ چیزی که اکنون ما در این شورا شاهد آن نیستیم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: در میان اعضای شورا فقط چند نفر هستند که صراحت بیان دارند و سایر اعضا دنباله‌روی دیگران هستند و در امور مهم سکوت می‌کنند. وقتی که این اعضا در مقام ریاست کمیسیون‌های شورا قرار می‌گیرند، کمیسیون‌های شورا را ضعیف می‌کنند و نتیجه این می‌شود که قدرت بیان دفاع از عملکرد شهرداری یا نقد منطقی آن را ندارند.

کد خبر 424738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.