۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
اجرا و تکمیل سه پروژه عمرانی در ساری

معاون فنی و عمرانی شهردار ساری گفت: تکمیل و اجرای پروژه‌های فاز دوم بوستان ملل، پل تا پل (مسیر انتهای بلوار داراب تا پل‌های شهید نوری) و نیروگاه زباله سوز همزمان در دست اقدام است.

به گزارش ایمنا، لطف‌الله کریمی اظهار کرد: شهرداری ساری علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود که خدمات‌رسانی به شهروندان است در اجرای پروژه‌های عمرانی با هدف توسعه شهر نیز فعالیت دارد که یکی از این پروژه‌ها، فاز دوم بوستان ملل است؛ این پروژه در زمینی به مساحت ۳۲۵ هکتار در امتداد پروژه فاز یک بوستان ملل، حد فاصل پل کابلی داراب تا پل تنگ‌لته که ۶.۵ کیلومتر مسیر خطی، ضلع غربی و شرقی این پروژه را پوشش داده و بزرگترین مقصد گردشگری شمال کشور خواهد شد.

وی افزود: این پروژه بزرگ با بیش از ۷۰ نوع کاربری تعریف شده است که بخشی از مسیر پروژه آزاد سازی و در حال پیگیری آزاد سازی دیگر بخش این پروژه هستیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار ساری با اشاره به آزاد سازی بیش از ۲.۵ هکتار از زمین‌های این منطقه، تصریح کرد: فاز دوم بوستان ملل می‌تواند یکی از پایدار ترین منابع درآمدی و سرمایه‌گذاری جهت گردشگرپذیر شدن شهر ساری می‌باشد که علاوه بر تأمین اهداف اجتماعی منابع مناسبی را در جهت ارتقای اقتصادی ایجاد کند.

کریمی ابراز امیدواری کرد: در چند سال آینده این محور به بهترین و بزرگ‌ترین محور گردشگری شمال کشور تبدیل و بهترین شرایط را با استاندارد کامل برای سرمایه‌گذاری های بیشتر فراهم کند.

وی افزود: مجموعه شهرداری ساری با اجرای پروژه‌های عمرانی به دنبال رفاه حال شهروندان، رونق گردشگری و ثروت‌آفرینی از راه گردشگری هستیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار ساری گفت: اجرای پروژه دو هزار و ۶۰۰ متری "پل تا پل" در انتهای بلوار داراب از ابتدای پل کابلی شهید رنجبر تا پل‌های شهید نوری؛ مهم‌ترین پروژه‌ای است که عملیات اجرایی آن آغاز و در حال انجام است.

کریمی ادامه داد: پروژه پل تا پل که هدف آن بازگشایی از پل کابلی انتهای بلوار داراب تا تقاطع غیر همسطح معروف به پل زغال چال در بلوار امام رضا (ع) است از پروژه‌های عمرانی مهم در امتداد ریل آهن این مرکز استان است که روان سازی ترافیک و توسعه متوازن شهری را با خود به ارمغان خواهد آورد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای ماده ۸ قانون نحوه تملک نیمی از این مسیر با توافق با مالکین تملک و آزاد شد و مابقی نیز در دست اقدام است، ادامه داد: با بازگشایی این پروژه ۲.۵ کیلومتری راه دسترسی بلوار داراب در نقطه جغرافیایی جنوب شرق ساری به اتوبان ساری- نکا متصل می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار ساری افزود: با اجرای این پروژه عمرانی مسیر جدیدی در محیط شهری ساری فراهم شده و بار ترافیکی را نیز به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

کریمی راه اندازی نیروگاه زباله سوز ۴۵۰ تنی ساری را از مأموریت‌های نخست و اولویت‌دار شهرداری مرکز مازندران اعلام کرد و گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر ساری و تاکید شهردار، روند اجرای کار و سایر فرایندهای مورد نیاز سرعت خوبی گرفت و پیگیری‌ها باعث شده تا پیشرفت فیزیکی در ساخت ابنیه و نصب تجهیزات در داخل کارگاه نیز سرعت بگیرد.

کد خبر 423225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.