۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
لایروبی رودخانه "چه‌م" سقز

سرپرست شهرداری سقز گفت: عملیات اجرایی لایروبی و ساماندهی رودخانه (چه‌م) سقز از برنامه‌های اولویت دار مدیریت شهری در سال ۹۹ است که اجرای آن آغاز شده است.

به گزارش ایمنا، وریا نعمانی اظهار کرد: طراحی و ساماندهی یک قسمت از حاشیه چم، برای ایجاد مسیر پیاده رو، فضای سبز و مکان تفریحی از پل قوخ تا پل جهاد کشاورزی بهارستان توسط واحد برنامه ریزی در سال ۹۸ در پنج فاز مختلف انجام شد.

وی با اشاره به اینکه برآورد هزینه اجرایی این طرح در سال ۹۸ بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است، افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز در تکمیل و انجام کامل این طرح مهم در سال ۹۹ عزم جدی و راسخ دارند.

سرپرست شهرداری سقز اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد آب رودخانه، فاز اول طرح مذکور از پل قوخ تا ابتدای آب بند در شرایط فعلی مقدور نیست، لذا فاز دوم این طرح از آب بند بتنی تا پل عابر پیاده از سمت بلوار شهید بهشتی شروع شده است.

نعمانی یادآور شد: طراحی معماری طرح سازماندهی حاشیه رودخانه سقز، توسط مهندس پور کریم و طراحی سازه توسط مهندس رستمی از پرسنل شهرداری انجام شده است.

وی تاکید کرد: آغاز عملیات ساماندهی حاشیه و لایروبی چم در راستایی زیباسازی شهر و همچنین ایجاد منظره زیبا برای رودخانه سقز است که امیدواریم با اتمام این طرح شاهد چشم انداز زیبایی آن باشیم.

سرپرست شهرداری سقز گفت: عملیات خاکبرداری، تسطیح، رگلاژ و شن ریزی بیش از ۶۰ کوچه و محلات حاشیه‌ای شهر، آسفالت و لکه گیری، ترمیم و بازسازی پیاده روها، جداول و سنگ فرش، ادامه ساخت مغازه‌های ورودی پایانه مسافربری، ساخت کانال هدایت آب‌های سطحی در شهرک دانشگاه و چندین عملیات دیگر خدمات رسانی نیز آغاز شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 423171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.