از هشدار پلیس درباره کلاهبرداری‌های کرونایی تا پلمب ۳۰ واحد صنفی متخلف در اصفهان

هشدار رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان درباره کلاهبرداری های کرونایی، کشف ۷ هزار و ۵۰۰ ماسک فیلتردار قاچاق در بویین میاندشت، پلمب ۳۰ واحد صنفی متخلف در طرح تشدید مقابله با هنجارشکنی در ماه رمضان و دستگیری سارق سیم های برق در مبارکه را در بسته خبری انتظامی ایمنا می خوانید.

به گزارش ایمنا، سرهنگ حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان ضمن هشدار در خصوص سؤاستفاده کلاهبرداران از موضوع شیوع بیماری کرونا و فریب آنان به بهانه‌های مختلف، اظهار کرد: با همه گیر شدن بیماری کرونا، کلاهبرداران نیز از این فرصت به نفع خود سؤاستفاده کرده و با شیوه‌های مختلف اقدام به فریب مردم در فضای مجازی و حقیقی و کلاهبرداری از آنان می‌کنند که لازم است شهروندان در این خصوص بیش از پیش هوشیار بوده و از اعتماد بی جا به مواردی که از سوی افراد غیر موجه به آنان ارائه می‌شود خودداری کنند.

وی افزود: یکی از را ه هایی که کلاهبرداران برای سرکیسه کردن مردم از آن بهره می‌گیرند تبلیغات در خصوص انجام انواع تست‌های کرونا است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، ارسال پیامک به شهروندان در خصوص واریز وام یک میلیون تومانی معیشتی را یکی دیگر از شیوه‌های کلاهبرداران دانست و گفت: در این شیوه پس از تماس شهروندان به منظور پیگیری پیامک دریافتی، کلاهبرداران ضمن اغفال و پیشنهاد واریز نقدی وام، طعمه‌های خود را پای دستگاه خودپرداز کشانده و در ادامه با فریب و نیرنگ موفق به انتقال وجوه آنان به حساب خود می‌شوند.

این مقام انتظامی بیان کرد: مردم باید در این زمینه هوشیار باشند و بدانند که برای دریافت وام یک میلیون تومانی هیچ نیازی به رفتن پای دستگاه خودپرداز نیست و این وام به صورت خودکار به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و بنابراین به پیامک‌هایی که از سرشماره های ناشناس و غیر معتبر ارسال می‌شوند نباید اعتنا کنند.

سرهنگ ترکیان ادامه داد: تبلیغ دارو و شربت غیر مرتبط و تقلبی برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا که در ادامه منجر به فروش داروهای تقلبی به شهروندان می‌شود و همچنین سوءاستفاده از عواطف شهروندان و اعلام شماره حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی مردمی برای کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا از دیگر شیوه‌ها در کلاهبرداری‌های کرونایی هستند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از شیوه‌های سرکیسه کردن مردم این گونه است که کلاهبرداران به بهانه تست کرونا به درب منازل شهروندان می‌روند که در ادامه یا منجر به سرقت مدارک شناسایی و هویتی افراد و یا اینکه اغفال اعضای خانواده و دریافت وجوه نقد آنان با دادن وعده‌های واهی می‌شود.

سرهنگ ترکیان، با هشدار به شهروندان در خصوص موارد اشاره شده، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت برخورد با کسانی که قصد کلاهبرداری از آنان تحت عنوان بیماری کرونا دارند، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا با این افراد برابر قانون برخورد لازم صورت گیرد.

۳ کشته و یک مصدوم در محور چوپانان

سرهنگ حسین پورقیصری رئیس پلیس راه استان از برخورد یک دستگاه سواری جیلی با کامیون کشنده ولوو در محور "چوپانان" خبرداد و گفت: این حادثه سه فوتی و یک مصدوم داشت.

وی با بیان اینکه علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: رانندگی با سرعت مجاز و مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب نقش مهمی در کاهش حوادث رانندگی دارد.

توقیف سواری پراید با بیش از ۳۶ کیلو تریاک

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان، از کشف ۳۶ کیلو و ۵۷۰ گرم تریاک در عملیات مأموران یگان تکاوری این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ" غلامحسین صفری افزود: مأموران یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشرافیت بالای خود یک دستگاه خودروی سواری پراید حامل مواد افیونی را در محور ابرکوه به حسن آباد شناسایی و طی عملیاتی ضربتی آن را متوقف کردند.

این مقام انتظامی گفت: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و برای اقدامات قانونی همراه با پرونده تشکیل شده به مراجع قضائی تحویل شد.

توقیف موتورسیکلت میلیاردی قاچاق در نائین

سرهنگ ایرج کاکاوند فرمانده انتظامی شهرستان نائین دراین باره اظهارکرد: عوامل انتظامی مستقردر محور "اردکان-نایین" یک دستگاه موتور سیکلت سوزوکی 1000 cc بدون پلاک در حال تردد را متوقف کردند.

وی افزود: راننده موتورسیکلت مدارک قانونی و گمرکی موتورسیکلت را ارائه نداد که توسط مأموران به پارکینگ انتقال داده شد؛ ارزش موتورسیکلت کشف شده توسط کارشناسان مربوطه سه میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ کاکاوند اضافه کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

پلمب ۳۰ واحد صنفی متخلف در اصفهان

سرهنگ محمدحسن اسماعیلی رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب ۳۰ واحد صنفی متخلف در اجرای طرح تشدید مقابله با هنجارشکنی و تأمین نظم و امنیت در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در همین راستا برای ۱۰۸ واحد صنفی دیگر نیز اخطاریه پلمب صادر شد و برای متصدیان ۱۶ واحد صنفی متخلف نیز پرونده تشکیل و به مراجع قضائی معرفی شدند.

مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در یک هفته اخیر با انجام گشت‌های مشترک به همراه مرکز بهداشت، تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌ها و بازرسی اصناف از یک هزار و ۸۵۳ واحد صنفی بازدید کردند.

وی افزود: در اجرای این طرح به متصدیان یک هزار و ۴۰۵ واحد صنفی تذکر داده شده و از متصدیان ۳۴۰ واحدصنفی تعهد کتبی گرفته شد.

سرهنگ اسماعیلی، گفت: در این طرح طی بازرسی از واحدهای صنفی متخلف ۳۸۰ کیلو زولبیا و بامیه غیر بهداشتی، ۲۱۰ بطری روغن، ۹ هزار کیلو خرما، پنج هزار بطری آب معدنی تاریخ گذشته، دو هزار کیلو برنج و ۱۰۰ کیسه آرد خارج از شبکه توزیع، ۵۰ بطری ۳۰۰ سی سی اسانس رنگ خوراکی غیر مجاز و ۵۳۳ نخ سیگار قاچاق کشف شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: این گونه اقدمات کنترلی پلیس و نظارت بر واحدهای صنفی به صورت مستمر و مداوم انجام می‌شود و از شهروندان نیز می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۷ هزار و ۵۰۰ ماسک فیلتر دار قاچاق در "بویین و میاندشت"

سرهنگ علی مرشد فریدنی فرمانده انتظامی شهرستان بویین و میاندشت از کشف ۷ هزار و ۵۰۰ ماسک فیلتر دار خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در بارزسی از یک سواری پراید خبر داد و گفت: یک نفر در این رابطه دستگیر شده است.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با افرادی که برای سود و منفعت مالی خود سلامتی یک جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.

کشف ۶۰ کیلو تریاک در محورهای مواصلاتی "شاهین شهر"

سرهنگ غلامحسین صفری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۶۰ کیلو تریاک در عملیات مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان و "شاهین شهر" خبر داد و افزود: قاچاقچیان که در پوشش مسافرت خانوادگی و با یک سواری ۲۰۶ محموله را حمل می‌کردند شناسایی و خودروی آنها توقیف شد.

سرهنگ صفری ادامه داد: همچنین یک سواری سمند نیز که راه پاک کن خودروی حامل محموله بود شناسایی و متوقف شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: در این عملیات پنج سوداگر مرگ که دو نفر آنها زن بودند دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

دستگیری سارق سیم برق در مبارکه

سرهنگ رضا محمدی فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه از دستگیری یک سارق سیم برق در عملیات مأموران این فرماندهی و اعتراف وی به چندین فقره سرقت خبر داد و افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی خود و به کارگیری یکسری اقدامات خاص پلیسی موفق شدند، هویت عامل این سرقت‌ها که فردی معتاد و سابقه دار بود را به دست آورند.

به گفته این مقام انتظامی، سارق در تحقیقات کارآگاهان پلیس به چندین فقره سرقت سیم و کابل برق شهری اعتراف کرده است.

سرهنگ محمدی، با اشاره به تحویل متهم این پرونده به مراجع قضائی گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده قطع سیم برق توسط افراد، موضوع را سریعاً طی تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف بیش از ۱۰۰ کیلو تریاک در ایستگاه بازرسی شهرضا

سرهنگ صادق کاظم زاد فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف ۱۰۹ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک توسط مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید امامی و مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی خبر داد.

وی با بیان اینکه در این رابطه دو سوداگر مرگ دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند، افزود: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی قاطع و قانونی برخورد می‌کند.

کد خبر 421800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.