واریز اولین مرحله سهمیه سوخت اعتباری وانت‌بارهای شهری

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه شناسایی وانت بارهای فعال در بخش حمل و نقل عمومی و تخصیص سهمیه عادلانه به آن ها از اولویت‌های بخش حمل ونقل بار و مسافر شهری است، از واریز اولین مرحله سهمیه اعتباری مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای وانت‌بارهای دارای پروانه فعالیت درون‌شهری خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: در این مرحله برای وانت‌بارهای تک‌سوز و دوگانه‌سوزی که تا انتهای بهمن ماه در سامانه مدیریت حمل بار درون‌شهری به نشانی utcms.ir با موفقیت ثبت‌نام کرده و اطلاعاتشان در مراحل صحت سنجی مورد تأیید واقع شد، سهمیه اضافی در قالب اعتبار ریالی به کارت‌بانکی ذینفع واریز شد.

وی گفت: برای وانت‌بارهای پرمصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۵۰ و ۱۳۰ لیتر و نیز برای وانت‌بارهای کم‌مصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۰۰ و ۹۰ لیتر سهمیه اضافی به‌صورت اعتبار ریالی (هر لیتر معادل ۱۵۰۰۰ ریال) به کارت‌بانکی مالک یا راننده خودرو واریز شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: این سهمیه‌های اعتباری تنها از طریق کارت‌بانکی وی و تنها برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بنزین در دستگاه کارت‌خوان جایگاه‌های سوخت قابل‌استفاده است.

جمالی‌نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاهش مراجعات مردمی به شهرداری‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس اضافه کرد: با توجه به تدابیر از پیش اندیشیده شده، تا ابتدای خرداد ۹۹ مالکان وانت‌بارهای شهری برای دریافت سهمیه اعتباری اضافه نیازی به مراجعات حضوری نداشته و تنها کافی است از طریق اینترنت شخصی در سامانه UTCMS ثبت‌نام کنند.

وی افزود: از این تاریخ به بعد باید ضمن مراجعه به شهرداری و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال معتبر، به ازای هر حمل بار خود از سامانه باربرگ، سند حمل بار روزانه و حقیقی دریافت کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: لازم به ذکر است سامانه باربرگ کاملاً الکترونیک بوده و در هر موقعیت جغرافیایی و بدون مراجعه به مکانی خاص، امکان دریافت باربرگ فراهم است.

جمالی‌نژاد با اشاره به لزوم یکپارچه سازی فرایندهای ساماندهی گفت: به منظور اجتناب از دوباره کاری رانندگان محترم، مکاتبات و هماهنگی‌هایی با وزارت صمت به منظور در نظر گرفتن ناوگان ساماندهی شده تحت اتحادیه‌های صنفی انجام شده که در صورت ارائه اطلاعات صحیح و کامل، این اطلاعات نیز به عنوان ساماندهی شده در نظر گرفته می‌شود، همچنین امکان اعطای سهمیه بر اساس پیمایش حاصل از سفرهای موفق ثبت شده در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هوشمند حمل بار نیز برای وانت‌های دارای پروانه فعالیت معتبر مهیا شده است.

کد خبر 415262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.