موکول کردن تعطیلات دو هفته‌ای نوروز به زمانی دیگر

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به این دلیل که با شیوع کرونا مردم امکان سفر در تعطیلات نوروزی را ندارند درحال تهیه طرحی برای به تعویق انداختن تعطیلات نوروزی سال ۹۹ هستیم تا مردم تعطیلاتی پس از رفع بحران کرونا داشته باشند.

به گزارش ایمنا، محمدرضا رضایی کوچی از تهیه طرحی در مجلس برای جایگزینی تعطیلات نوروزی به پس از رفع خطر ویروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اخیراً کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در خصوص تخصیص سهمیه بنزین نوروزی تصمیماتی اتخاذ کرده و مصوبه‌ای در این خصوص داشت بر این اساس مقرر شده بود به ازای هر کارت سوخت ۱۲۰ لیتر بنزین اختصاص یابد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا بین مردم، جامعه عملاً امکان استفاده از این سهمیه را ندارد چرا که به طور کلی سفر و عبور و مرور بین‌شهری ممنوع شده و حتی ما توصیه می‌کنیم مردم در این ایام تا حد امکان از سفر پرهیز کنند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور ادامه داد: بنا بر توضیحات مذکور در کمیسیون تلفیق ما موضوع استفاده از سهمیه بنزین و شارژ کارت‌های سوخت را در زمان دیگری پس از ایام نوروز مطرح کردیم که اعضای کمیسیون به صورت شفاهی و کلی با آن موافقت کردند و بنابر این مقرر شد تصمیمات اساسی در خصوص زمان شارژ کارت‌ها اتخاذ شود.

رضایی بر همین اساس اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه مردم امکان استفاده از تعطیلات نوروزی را در فروردین ماه ندارند و برای حفظ سلامتی‌شان ناچار در ماندن خانه‌هایشان هستند، بنابر این ما پیشنهاد موکول کردن تعطیلات دو هفته‌ای نوروز را به زمان دیگر مطرح کردیم.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه برخی اعضای هیأت رئیسه و کارشناسان در بیرون از مجلس از پیشنهادمان استقبال کرده‌اند بر این اساس درصدد عملیاتی شدن طرح مذکور هستیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: با توجه به نظر کارشناسی در این خصوص و موافقت‌های صورت گرفته باید طرح لازم برای موکول کردن تعطیلات نوروزی به ایام دیگر پس از رفع ویروس کرونا و اتمام این شرایط به مجلس ارائه شده تا این طرح عملیاتی شود، لذا در حال تهیه این طرح هستیم.

رضایی در توضیح جزئیات طرح تأخیر تعطیلات نوروزی به زمان پس از رفع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: هنوز زمان دقیق استفاده از تعطیلات نوروزی و همچنین سهمیه نوروزی بنزین برای مردم مشخص نیست اما آنچه که ما مطرح کرده‌ایم پس از اتمام زمان شیوع بیماری کرونا و رفع این ویروس در زمان احتمالی خرداد ماه و یا اوایل تیرماه خواهد بود؛ یعنی مردم عملاً بتوانند به صورت آزادانه و با خیال راحت از طرح بنزین و تعطیلات خود به نحو احسن استفاده کرده و به سفر بروند.

منبع: فارس

کد خبر 414632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.