احتمال تأثیر "زینک" در مقابل کروناویروس

مکمل زینک (روی) در تسکین گلودرد موثر است، اما سوال اینجاست که آیا می‌تواند طول درمان عفونت ویروسی را کوتاه کند.

به گزارش ایمنا، «جیمز راب»، یکی از اولین پاتولوژیست‌های بود که در دهه ۱۹۷۰ به مطالعه کرونا ویروس‌ها پرداخت. وی به عنوان پاتولوژیست مشاور با مؤسسه ملی سرطان آمریکا همکاری می‌کند.

اولین توصیه‌های وی در مورد پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس، شستشوی روزانه وسایل خانگی، اجتناب از دست دادن و استفاده از دستمال به هنگام عطسه کردن است.

یکی از قابل توجه ترین توصیه‌های وی، اهمیت مصرف زینک است. دستورالعمل خاص او برای مصرف این مکمل معدنی این است که دراز بکشید و اجازه دهید که دارو در پشت گلو حل شود.

به گفته محققان، درمان کوتاه مدت با زینک خوراکی موجب کوتاه شدن طول مدت سرماخوردگی‌های ویروسی در افراد بزرگسال می‌شود. این درمان زمانی عمل می‌کند که در طول مدت ۲۴ ساعت اولیه بروز علائم سرماخوردگی، حداقل ۷۵ میلی‌گرم زینک مصرف شده باشد. به گفته محققان، چنین بهبودی در مورد کودکان مشاهده نشده است.

به گفته محققان، مصرف زینک همچنین با رفع سریع‌تر احتقان بینی، تخلیه بینی و گلودرد و همچنین بهبود سرفه همراه است. محققان هشدار می‌دهند مصرف بیش از ۱۵۰ میلی‌گرم زینک در روز منجر به مسمومیت ناشی از زینک می‌شود و دارای عوارض جانبی نظیر کاهش عملکرد سیستم ایمنی است.

به گفته محققان، کودکان و افراد مسن مبتلا به کمبود زینک در کشورهای درحال توسعه بسیار در ابتلاء به ذات الریه و سایر عفونت‌ها آسیب پذیر هستند. طبق این گزارش، زینک به بدن امکان تولید و فعال سازی سلول‌های T را می‌دهد؛ این سلول‌ها نوعی از سلول‌های سفید خون هستند که به عفونت‌ها واکنش نشان می‌دهند.

منبع: مهر

کد خبر 414235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.