خدمات درمانی ایران در مقابله با کرونا رضایت‌بخش است

مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت: کرونا در مدت خیلی کوتاهی در ایران شیوع پیدا کرده است و ما از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها بازدید داشتیم و همان طوری که معاون وزیر امور خارجه ایران گفت، تیم‌های متعهد درمانی در بیمارستان‌ها حضور دارند و خدمات بسیار خوبی ارائه شده است.

به گزارش ایمنا، ریچارد برنان که در ایران بسر می‌برد عصر پنج شنبه در حاشیه نشست «شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران» که با حضور معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه، سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران در وزارت امور خارجه برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اعمال محدودیت‌های پروازی از سوی برخی کشورها در ایران پس از شیوع ویروس کرونا در ایران اظهار کرد: این نهاد بین‌المللی هیچ‌گونه توصیه‌ای مبنی بر اعمال محدودیت‌های پروازی از مبدا و مقصد ایران نمی‌کند.

وی تصریح کرد: البته این موضوع فقط مختص ایران نیست و توصیه اعمال محدودیت در زمان لازم مربوط به تمام کشورها می‌شود و در حال حاضر ما موافق اعمال این گونه محدودیت‌ها در ایران نیستیم.

مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: البته برخی خطوط هوایی کشورها و آژانس‌های هواپیمایی بر اساس توجیهات خود، این کار را انجام داده اند که لازم است بر اساس معاهده‌ای که وجود دارد هر گونه محدودیتی، گزارش آن در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار بگیرد تا منطق پشت این تصمیم مورد ارزیابی قرار بگیرد و سازمان بهداشت جهانی این گونه اقدامات را تأیید کند.

برنان خاطرنشان کرد: این ویروس جدیدی است و تلاش ما بر این است که آن را مهار کنیم. در این هیئت نمایندگانی از چین و آلمان حضور دارند تا از نزدیک با فعالیت‌ها و اقدامات ایران در خصوص مهار این ویروس آشنایی پیدا کنند. ما بحث‌های مفیدی با مقامات ایران در این زمینه داشتیم و تجربیات خود را در این زمینه به اشتراک گذاشتیم که برای دو طرف مفید باشد.

وی افزود: در خصوص کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران قصد دارد در چند روز آینده برای مهار این بیماری انجام دهد فرصت خوبی است که تجربیات را به اشتراک بگذاریم تا با تمهیداتی که در نظر گرفته می‌شود بتوانیم این بیماری را در ایران شکست دهیم.

مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت با اشاره به عملکرد ایران در خصوص مبارزه با ویروس کرونا گفت: این ویروس در مدت خیلی کوتاهی در ایران شیوع پیدا کرده است و ما از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها بازدید داشتیم و همان طوری که معاون وزیر امور خارجه ایران گفت، تیم‌های متعهد درمانی در بیمارستان‌ها حضور دارند و خدمات بسیار خوبی ارائه شده است.

برنان یادآور شد: در این مقطع ۲۲ آزمایشگاه برای تشخیص این ویروس ایجاد شده است که به زودی به ۴۱ آزمایشگاه افزایش پیدا می‌کند، مسلماً در این زمان کوتاه پیشرفت خیلی خوبی است.

وی افزود: مساله دیگر بحث ارتباطات و آگاهی بخشی به جامعه است که تلاش‌هایی صورت گرفته است که سطح آگاهی مردم در برخورد با این بیماری و راه‌های پیشگیری بالا برود.

مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: بحث دیگر مقامات ایران و به خصوص حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با این مساله است و در کنار آن مشارکت‌های بخش‌های مختلف کشور از جمله حمل و نقل و صنایع غذایی برای مقابله با این ویروس است که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 413647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.