تمدید اعتبار گواهینامه‌های منقضی تا ۱۵ اردیبهشت

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان خودروهایی که معاینه فنی شأن به اتمام رسیده یا اعتبار گواهینامه شأن منقضی شده نیاز به تمدید تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ ندارند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "سید کمال هادیانفر" در حاشیه بازدید از مرکز شماره گذاری میثم گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام در مراکز شماره گذاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، آنهایی که می‌خواهند نسبت به خرید و فروش خودرو اقدام کنند و آنهایی که وکالت دارند می‌توانند نقل و انتقال خودرو را به سال آینده موکول کنند، حتماً این کار را انجام بدهند و اگر مدت اعتبار وکالت نامه انها محدود است می‌توانند نسبت به افزایش مدت اعتبار آن اقدام کنند.

وی افزود: همچنین رانندگان خودروهایی که معاینه فنی شأن به اتمام رسیده یا اعتبار گواهینامه آن‌ها منقضی شده است نیاز به تمدید تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده ندارند و می‌توانند تردد کرده و جریمه هم نخواهند شد.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص فعالیت آموزشگاه‌های رانندگی بیان کرد: در خصوص آموزشگاه‌های رانندگی که ثبت نام در آنجا وجود دارد کلاس‌های آموزش را تعطیل کردیم و ابلاغ شده که آزمون آئین نامه در هیچ جا برگزار نشود و فقط آزمون عملی را اجرا خواهیم کرد.

سردار هادیانفر خاطر نشان کرد: مشکل بعدی ما در ستادهای ترخیص خودرو بود که تا اوایل هفته آینده با سیستم طرح گسترشی که ایجاد شده، از طریق دفاتر پلیس +۱۰ در سراسر کشور در مرحله اول ۱۳ استان و کلانشهر انجام خواهد گرفت. در واقع مردم عزیزمان از هفته آینده می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و نسبت به ترخیص خودرو خود اقدام کنند.

وی افزود: تعطیلی مراکز شماره گذاری در گرو تصمیم گیری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونای هر استان است و اگر مراکز تعویض پلاک هر استانی تعطیل شد به مردم توصیه می‌شود به مراکز استان‌های مجاور مراجعه نکنند.

سردار هادیانفر گفت: البته فرماندهی محترم نیروی انتظامی پیگیر این موضوع بوده و از هیئت دولت در خصوص تعطیلی مراکز تعویض پلاک خودرو سوال کرده است و منتظر پاسخ هستیم.

کد خبر 413484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.