۱۸ هزار میلیارد تومان برای کمک به فقرا در بودجه سال ۹۹

نماینده مردم تهران، در مجلس گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای کمک به فقرا در بودجه سال ۹۹ اختصاص یافته است.

به گزارش ایمنا، سیده فاطمه ذوالقدر در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، گفت: دولت در قانون برنامه ششم مکلف شده بود تا اعتبارات جاری همه دستگاه‌ها را مبتنی بر عملکرد پیش‌بینی کند که این تکلیف در بودجه سال ۹۹ به صورت کامل انجام شده است.

وی افزود: در کمیسیون تلفیق افزایش عدالت مالیاتی را به وجود آوردیم و از این محل بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان درآمد ایجاد می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش یک درصد هزینه شرکت‌های دولتی به ۲ درصد سبب شد تا ۵ هزار میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی اختصاص یابد.

ذوالقدر افزود: حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بودجه کاهش فقر دیده شده زیرا بیشتر از ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند و اختصاص این بودجه‌ها به فقرا کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ۶ هزار میلیارد تومان برای یکسان‌سازی و ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان در بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده است، گفت: به پیشنهاد فراکسیون زنان ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان بدسرپرست، هنرمندان صنایع دستی و قالیبافان دیده شده است، همچنین بیمه ۲ هزار نفر از راهنمایان تورهای گردشگری را به تصویب رساندیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد یارانه‌ها تمام هزینه‌های ذیل جدول شماره ۱۴ و تبصره شماره ۱۴ لایحه بودجه ۹۹ آورده ایم که با این اقدام درآمد خوبی ایجاد شده و منجر به افزایش ۲۰ درصدی درآمد مستمربگیران کمیته امداد و بهزیستی شده است. افزایش اعتبارات سازمان بهزیستی را داشته ایم و ۲ هزار میلیارد تومان برای معلولان شدید در نظر گرفته شده است.

ذوالقدر با اشاره به توجه کمیسیون تلفیق به ساماندهی کودکان کار اظهار داشت: ۳۵۰ میلیون تومان به ستاد دیه داده شده تا آزادی زندانیان با اولویت زنان معسر را در دستورکار قرار دهد.

وی با بیان اینکه وام ازدواج به ۵۰ میلیون افزایش یافته است، بیان کرد: در قانون برنامه ششم بانک مرکزی مکلف شده است از طریق بانک‌های عامل ۷۰ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت قرض الحسنه بدهند که امیدواریم این موضوع در سال ۹۹ نیز به اشتغال مددجویان کمک کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت صندوق محیط زیست در لایحه بودجه ما دیده شده است، گفت: فراکسیون ورزش نیز پیشنهادات خوبی ارائه کرد که منجر به این شد مبلغ پرداختی ورزشکاران برای خروج از کشور با همان مبلغ ابتدایی انجام شود.

ذوالقدر با بیان اینکه از محل پخش مسابقات ورزشی به وزارت ورزش مبالغی ارائه خواهد شد، گفت: از محل ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده که یکی از اقدامات خوب مجلس دهم می‌باشد برای تکمیل پروژه‌های استان‌ها از آن استفاده می‌شود.

وی خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که در مجلس حضور داشت، گفت: من در شرق استان هرمزگان بودم و مردم سیل زده این منطقه پس از ۲ ماه هنوز در چادر زندگی می‌کنند که امیدوارم به رفع مشکلات آن‌ها کمک شود.

منبع: ایلنا

کد خبر 412023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.