اختصاص سهمیه سوخت به وانت‌بارهای شهری از ابتدای اسفند

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: وانت‌بارهای شهری بنزینی ساماندهی شده دارای پروانه معتبر و اسناد حمل از ابتدای اسفندماه امسال از سهمیه سوخت مجزا برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد، اظهار کرد: وانت‌بارهای بنزین‌سوز دارای پروانه فعالیت معتبر در سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری (به نشانی WWW.UTCMS.IR) که اطلاعات آنها توسط شهرداری‌ها و یا اتحادیه‌های صنفی مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت در آن ثبت شده باشد از اسفندماه ۱۳۹۸ از اعتبار ریالی سهمیه سوخت بنزین برخوردار می‌شوند.

وی افزود: این رقم برای خودروهای تک سوز کم مصرف و پرمصرف به ترتیب معادل ۱۰۰ و ۱۵۰ لیتر علاوه بر سهمیه واریز شده به کارت‌های سوخت آن‌ها است و همین میزان برای خودروهای دوگانه سوز به ترتیب معادل ۹۰ و ۱۳۰ لیتر خواهد بود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: پیرو تصویب کارگروه مربوطه از ابتدای اسفند ۱۳۹۸، سهمیه واریز شده به کارت‌های سوخت وانت‌ها به رقم ابتدای طرح سهمیه بندی در انتهای آبان ماه ۱۳۹۸ باز می‌گردد؛ به عبارت دیگر برای خودروهای کم مصرف و پرمصرف تک سوز به ترتیب ۲۰۰ و ۳۰۰ و برای دوگانه‌سوزهای کم‌مصرف و پرمصرف به ترتیب ۶۰ و ۱۲۰ لیتر واریز خواهد شد.

جمالی‌نژاد با اشاره به وانت‌بارهای پرتردد که نیازمند سوخت بیشتری از مقادیر گفته شده هستند عنوان کرد: وانت‌بارهای دارای پروانه فعالیت معتبر، می‌توانند تا سقف ۶۰۰ لیتر برای خودروهای پرمصرف و ۴۰۰ لیتر برای کم‌مصرف از اعتبار سهمیه عملکردی برخوردار شوند.

وی افزود: شرط بهره‌مندی از این سهمیه ثبت پیمایش‌های موفق انجام شده آن‌ها از طریق شرکت‌های هوشمند حمل بار دارای مجوز از وزارت صمت و شهرداری‌ها که اطلاعات آن برای این سازمان ارسال می‌شود، است؛ روش دیگر، ثبت ترددها از طریق سامانه متمرکز باربرگ شهری به نشانی www.baarbag.ir است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در این طرح وجهی به حساب مالکان خودرو واریز نمی‌شود، افزود: صرفاً اعتبار مشخص محاسبه شده برای هر خودرو به کارت بانکی مالک خودرو واریز می‌شود که صرفاً در جایگاه‌های سوخت بنزین و به منظور برداشت سوخت بنزین توسط همان خودرو قابل استفاده خواهد بود.

جمالی‌نژاد با تأکید به این نکته که مرجع رسمی ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان حمل و نقل شهری، سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.UTCMS.ir است، اظهار کرد: در صورت شناسایی هرگونه تخلف شهرداری‌ها و اتحادیه‌های صنفی و یا رانندگان و شرکت‌های خدمات هوشمند حمل بار که بر اساس بانک‌های داده‌ای موجود از جمله دوربین‌های شهری بررسی می‌شود با متخلفان برابر مقررات و قوانین برخورد می‌شود و تمامی مسئولیت زیان وارده حاصل از تخصیص غیرصحیح سهمیه سوخت با شخص متخلف است.

کد خبر 411378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.