هنرمندان تجسمی در قبال مسائل اجتماعی برخورد متعهدانه دارند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، تاکید کرد: هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی همواره در قبال مسائل اجتماعی برخوردی متعهدانه داشته اند.

به گزارش ایمنا، متن پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به شرح زیر است:

«هنرهای تجسمی، در روزگار شتابناک و پر تب و تاب امروز، مامنی برای اندیشیدن، ماندگاری و مانایی است.

خانواده بزرگ هنرهای تجسمی، گروهی پرشور و شورانگیز از هنرهاست که توان برقراری گفت‌وگو دارد، در نگاه معاصر و در مباحث میان رشته‌ای، فرصت‌های جذابی برای آفرینش متفاوت ایجاد شده و هنرمندان را به سمتی سوق داده است که از دل هنرها، گفت‌وگویی پر مایه و جان‌دار خلق می‌کنند.

جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اگرچه نسبت به سایر جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی جوان است اما فرصتی بی‌بدیل از جنس خلاقیت و نوآوری را پیش پای هنرمندان و دست‌اندرکاران قرار داده که در بستر موقعیت‌ها و فرصت‌های تازه، به توفیقاتی دست یافته‌اند. در این سال‌ها هنرمندان عرصه تجسمی با قدرت تمام، آثار خود را در معرض داوری قرار داده‌اند و به فراخور جهان معاصر، آثار چندرسانه‌ای خلق کرده‌اند که توصیف جهان امروز است. این آثار در جهان نیز، به خوبی عرضه و شناخته شده است. از این منظر، جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌تواند، فرصت برابری را برای همه هنرمندان فراهم سازد تا توانمندی‌های خود را نمایش دهند.

این جشنواره، از دوره پیش با اقدامی درخور و شایسته، فضای مناسبی برای رونق بازار هنر و اقتصاد هنرهای تجسمی ایجاد کرده است. حضور نگارخانه‌های کشور در دوره گذشته موجب شد تا در این دوره نیز نگارخانه‌داران کشور با حضور خود، این پنجره تازه را برای ایجاد بازارهای تازه در هنرهای تجسمی گشوده نگه دارند.

هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی همواره در قبال مسائل اجتماعی برخوردی متعهدانه داشته و در این ایام با احترام و سوگواری شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان‌باختگان فاجعه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری و همراهی با داغ دیدگان سیل سیستان و بلوچستان، نشان دادند که تعهد اجتماعی آنها بخش مهمی از بروز و ظهور هنرشان بوده و این دغدغه‌مندی شایسته ارج نهادن است.

آغاز دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را به هنرمندان این عرصه، همکاران اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و دبیرخانه جشنواره و همچنین دبیران و داوران این دوره جشنواره تبریک می‌گویم و توفیق ایشان را از درگاه خداوندی آرزومندم.»

منبع: ایسنا

کد خبر 411028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.