۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
درمان قلب شکسته با قرص!

یکی از محققان دانشگاه مونترال ادعا می‌کند به دارویی دست یافته است که می‌تواند قلب‌های شکسته و داغدار را التیام بخشد.

به گزارش ایمنا، یکی از دانشمندان دانشگاه "مونترال" ممکن است درمانی را برای قلب شکسته به شکل یک قرص داشته باشد. دکتر "آلن برونت" معتقد است با استفاده از یک معالجه و یک "مسدود کننده بتا"(beta-blocker) که برای کاهش فشار خون استفاده می‌شود، می‌تواند بسیاری از دردهای عاطفی افراد را برطرف کند.

این معالجه با دارویی به نام "پروپرانولول" محقق می‌شود که یک مسدود کننده بتا است و به طور سنتی برای درمان فشار خون بالا و میگرن استفاده می‌شود. "برونت" به معالجه‌ای رسیده است که شامل مصرف این دارو حدوداً یک ساعت قبل از آغاز یک جلسه است و در آن بیمار در مورد احساسات و صدمات خود می‌نویسد و آن را با صدای بلند می‌خواند.

"برونت" به بی‌بی‌سی گفت: معمولاً وقتی یک خاطره را به یاد می‌آورید، اگر چیز جدیدی برای یادگیری وجود داشته باشد، قفل این خاطره باز خواهد شد و می‌توانید آن را به روز و دوباره ذخیره کنید.

"برونت" که یک روانشناس بالینی است، گفت: ما از این درک پیشرفته در مورد چگونگی شکل گیری خاطرات و چگونگی باز کردن قفل و به روزرسانی مجدد و ذخیره آن‌ها استفاده می‌کنیم.

دلیل اینکه این روش درمانی می‌تواند کارایی داشته باشد به خاطر خاطراتی است که در مغز ذخیره می‌شود. عناصر واقعی این خاطرات در قسمت هیپوکامپ مغز ذخیره می‌شود، در حالی که عناصر عاطفی آن‌ها در آمیگدال مغز ذخیره می‌شود. در طول روش درمانی "برونت"، هنگامی که یک خاطره غم انگیز به یاد می‌آید، پروپرانولول عنصر عاطفی را هدف قرار داده و بیمار را از شر آن خلاص می‌کند.

روش دکتر "برونت" در ۷۰ درصد از بیماران جواب داده است و آن‌ها از خاطرات دردناک خود رها شده‌اند."برونت" فقط قلب‌های شکسته ناکام در عشق را هدف قرار نمی‌دهد، بلکه روش درمانی وی برای مبتلایان به ضربات روحی شدید نیز استفاده می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 410706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.