تبلیغات غیرقانونی سیمای شهری را مخدوش کرده است

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد با انتقاد از برخی نامزدها و هواداران آنها بخاطر تخریب مبلمان شهری در زمان تبلیغات گفت: اقدامات آنها در مکان‌های غیرمجاز و امکانات شهری جمع‌آوری و امحا می‌شود.

به گزارش ایمنا، محمد خاکشور اظهار کرد: هم‌اکنون دو هزار مترمربع گونی و چتایی برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در خیابان‌های مرکزی و پرتردد شهر از جمله آیت‌الله طالقانی و امام خمینی (ره) شهید بهشتی، امیریه، مخابرات و استقلال نصب شده است تا نامزدهای انتخابات، تبلیغات خود را بر روی آن انجام دهند.

وی افزود: با این وجود بسیاری از کاندیداها خارج از این فضاها اقدام به نصب پوسترهای تبلیغاتی و بنرهای بزرگ در فضاهای غیرمجاز سطح شهر می‌کنند که باعث بر هم ریختگی فضای شهر می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد با اشاره به جمع‌آوری تمامی پوسترهای تبلیغاتی که به صورت نامناسب بر روی در و دیوار شهر و در مکان‌های غیرمجاز نصب شده‌اند، خاطرنشان کرد: تبلیغات نامزدها فقط در اماکن مشخص شده شهر مجاز است.

خاکشور ادامه داد: در این راستا با توجه به رعایت نکردن این مساله توسط بسیاری از کاندیداهای انتخابات در راستای برخورد با آنها تا امروز تعداد ۱۰ مورد داربست بنرهای غیرمجاز از سطح شهر جمع آوری شد.

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد به جمع آوری ۸۰۰ مورد پوسترهای غیرمجاز نیز اشاره کرد و گفت: تعداد ۲۰۰ بنر و پارچه‌های کوچک تبلیغاتی نیز از مکان‌های غیرمجاز از قبیل سازه‌های تبلیغاتی شهری و حتی درختان و دیوارها جمع آوری شد.

خاکشور افزود: با وجود تأکیدات صورت گرفته برای تبلیغات فقط در فضاهای مجاز تعداد ۴۵ بنر بزرگ غیرمجاز نیز در ایستگاه‌های اتوبوس نصب شده بود که نسبت به جمع آوری آنها اقدام شد.

وی با اشاره به سنگین شدن کار پارکبان‌ها و پرسنل خدمات شهری شهرداری برای امحا و پاکسازی پوسترهای نصب شده بر روی تابلوهای تبلیغاتی شهری بجنورد، یادآور شد: این در حالی است که بسیاری از تبلیغات کاندیداها بر روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی و ترافیکی سطح شهر نصب شده که خلاف قانون است.

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با فرمانداری بجنورد برای برخورد با این گونه اقدامات غیرمجاز داوطلبان، خاطرنشان کرد: به دنبال راهکار قانونی برای برخورد جدی با این گونه اقدامات هستیم.

خاکشور گفت: کاندیداها علی رغم تعهد خود به مردم هیچ گونه توجهی به فضاسازی شهر و نازیبایی ایجاد شده از این گونه فعالیت‌ها ندارند و فقط به دنبال تبلیغات در هر جای شهر هستند.

منبع: ایسنا

کد خبر 410669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.