اختصاص ۸۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل مترو تبریز

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: دولت تاکنون بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان برای توسعه متروی تبریز از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای پرداخت کرده است.

به گزارش ایمنا، مهدی جمالی‌نژاد روز پنجشنبه در آیین افتتاح فاز سوم خط اول قطار شهری تبریز اظهار کرد: برای تکمیل خطوط اول و دوم قطار شهری تبریز تاکنون یک‌هزار و ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصدی دولت منتشر شده است.

وی گفت: با افتتاح ۷.۲ کیلومتر دیگر از خط اول متروی تبریز، تمامی مسیر ۱۷.۲ کیلومتری این خط در حال ارائه خدمات به مردم این کلانشهر است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: فاز سوم خط یک متروی تبریز در حد فاصل میدان ساعت تا لاله به طول ۷.۲ کیلومتر افتتاح شد و این خط به طول ۱۷.۲ کیلومتر با دارابودن ۱۸ ایستگاه با تعریف سه فاز از منطقه ائل گلی آغاز شده و تا منطقه لاله ادامه دارد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه متروی شهر تبریز دارای چهار خط مصوب به طول ۶۹ کیلومتر است، اظهار کرد: عملیات اجرایی خط دوم قطار شهری تبریز از محله قراملک در غرب تبریز شروع شده و این خط در نهایت به نمایشگاه بین المللی در شرق تبریز ختم می شود و طول این خط ۲۲.۴ کیلومتر و شامل ۲۰ ایستگاه است که دارای پیشرفت ۱۵ درصدی می باشد.

وی اضافه کرد: از محل ۳۱۵ واگن (۶۳ رام) قرارداد منعقده با کارخانه پوژن چین، ۱۰۰ واگن تحویل گرفته ایم که از این تعداد ۴۰ واگن (۸رام قطار) تحویل سازمان قطار شهری تبریز شده است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بقیه واگن ها نیز در کارخانه ایریکو بصورت ساخت داخل در دست انجام است که عملیات ساخت و رنگ بدنه ۴ رام پایان یافته و در مرحله تست می باشد.

جمالی‌نژاد افزود: از محل طرح تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترویی برای کلانشهرها هم ۱۲۵ دستگاه واگن برای متروی تبریز در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 410365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.