شهرداری ملزم به اجرای نظر شورایاری‌ها نیست

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در مورد پروژه استاد معین، با همه گروه‌های ذی‌نفع مذاکره و صحبت کرده‌ایم، گفت:‌ اخذ نظر شورایاری‌ها به معنای پذیرش آن نیست.

به گزارش ایمنا، محمدرضا جوادی یگانه، درباره پروژه استاد معین و انتقادات وارد شده به این پروژه توسط برخی از شهروندان تهرانی، اظهار کرد: تصمیم در مورد پروژه‌های توسعه محله‌ای منوط به اخذ نظر شورایاری‌ها است و ما نظر همه گروه‌های ذی‌نفع را در این زمینه جویا شده بودیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر شهرداری ملزم است نظرات شورایاری‌ها را در زمینه موضوعات مختلف از جمله پروژه‌های توسعه محله‌ای اخذ کند، اما باید توجه داشت که این مسئله به هیچ عنوان به معنای پذیرش قطعی نظر آن‌ها نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اخذ نظر شورایاری‌ها الزامی است ولی شهرداری در عمل به آن الزامی ندارد و در مورد پروژه استاد معین حواشی مختلفی به وجود آمد و بررسی‌ها در این زمینه در حال انجام است.

جوادی‌یگانه در مورد فعالیت دستفروشان در تهران، گفت: هم با پدیده دستفروشی و هم در برخورد با دستفروشان مخالف هستم، به نظر بنده باید به این موضوعات به صورت جامع و چند بعدی نگاه کرد و در صورتی که ابعاد مختلف در این قضیه مورد بررسی قرار گیرد قطعاً شاهد وضعیت بهتری در زمینه موضوع دستفروشی در تهران به ویژه در معابر و مترو خواهیم بود.

منبع: فارس

کد خبر 410285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.