۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
هوای اصفهان در وضعیت زرد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۷۵ در وضعیت سالم است.‌

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ماه_ با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۸۷، خیابان استانداری روی عدد ۷۹، خیابان پروین روی عدد ۷۸، خیابان دانشگاه روی عدد ۵۳ و خیابان رودکی روی عدد ۷۷ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۶۰، سجزی با میانگین ۶۷، مبارکه با میانگین ۶۴ و نجف آباد با میانگین ۵۳ در وضعیت قابل قبول است.

سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 410260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.