مهلت تقسیط جرایم رانندگی تا پایان سال تمدید شد

رئیس پلیس راهور ناجا از تمدید مهلت تقسیط جرایم رانندگی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایمنا، سردار سیدکمال هادیانفر در خصوص خودروهای توقیفی و تقسیط جرایم، اظهار کرد: مالکان وسایل نقلیه‌ای که به علت تخلف با مبالغ بالای یک میلیون تومان در پارکینگ توقیف هستند می‌توانند تا پایان سال از فرصت تقسیط جرایم استفاده کنند.

وی افزود: مهلت طرح تقسیط تا پایان دی بود که به علت درخواست هموطنان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این مهلت تا پایان اسفند ۹۸ تمدید شد و هموطنان می‌توانند از این تسهیلات که فرصت یک ساله را برای پرداخت جرایم فراهم می‌کند استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص اینکه این تسهیلات شامل چه کسانی می‌شود گفت: این تسهیلات با هدف ترخیص خودروهای توقیفی متعلق به اقشار ضعیف که برای امرار معاش از آن استفاده می‌کنند در نظر گرفته شد، بنابراین اساساً این امکان برای جرایم بالای یک میلیون تومان اجرا شد که تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار وسیله نقلیه ترخیص شده‌اند و بر اساس فرم تعهد یک سال فرصت پرداخت دارند.

وی با اشاره به دلایل مختلف توقیف خودروها گفت: حدود ۶۰۰ هزار وسیله نقلیه به دلایل مختلف از جمله قضائی در سراسر کشور توقیف هستند که از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه به علت جرایم بالا توقیفند و با توجه به اینکه تنها این بخش از توقیف‌ها در حوزه اختیارات راهور است تنها در این بخش امکان رفع توقیف وجود دارد و کسانی که به دلیل شاکی خصوصی، دستورات قضائی یا هزینه بالای پارکینگ قادر به رفع توقیف نیستند در حوزه اختیارات راهور نیست.

در روزهای برفی هموطنان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند

رئیس پلیس راهور با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص کاهش شدید دما در روزهای آتی گفت: در محورهای شمالی و غربی کشور که بارندگی دارند با همکاری راهداری و سازمان‌های مربوطه تاکنون مشکلی نداشته‌ایم، اما در روزهای آینده، محورهایی که دچار کولاک و لغزندگی هستند شب‌ها مسدود است و اجازه تردد در آن‌ها وجود ندارد.

سردار هادیانفر در خصوص وضعیت تصادفات در زمستان اظهار داشت: نگرانی عمده ما ناوگان حمل و نقل عمومی است، در طرح کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت که برای ناوگان عمومی اعمال کردیم توقع داریم دیگر در این بخش حادثه‌ای رخ ندهد.

وی در همین رابطه به میزان، گفت: در این ایام هموطنان از سفرهای غیرضروری پرهیز و به هشدارها توجه کنند، حتماً تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ همراه داشته باشند و با سوخت کافی حرکت کنند تا مشکلی پیش نیاید؛ کمربند ایمنی نیز مورد تأکید ماست که تمام سرنشینان همه خودروهای شخصی و عمومی و غیره موظف هستند رعایت کنند.

کد خبر 409575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.