هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - سه شنبه پانزدهم بهمن ماه- با میانگین ۹۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر در نخستین ساعات صبح امروز بر اساس شاخص لحظه‌ای با میانگین ۱۴۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۹، خیابان استانداری روی عدد ۱۵۴، خیابان پروین روی عدد ۸۸، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۳۰، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۴۱ و خیابان رودکی روی عدد ۱۱۵ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۷۱، مبارکه با میانگین ۵۶، سجزی با میانگین ۸۱ و شاهین شهر با میانگین ۷۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

هوای نجف آباد با میانگین ۴۱ پاک است.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 408897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.