پارک محله تل بادی شیراز به زودی بهره‌برداری می‌شود

مدیر منطقه چهار شهرداری شیراز از بهره برداری پارک محله تل بادی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایمنا، اصغر سروی اظهار کرد: پارک محله تل بادی در راستای زیبا سازی محیطی، افزایش تعاملات اجتماعی، ارتقای نشاط و شادابی ساکنین محله تل بادی و همچنین آرامش روان و سلامت شهروندان در حال احداث می باشد و تا کنون با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: عملیات های عمرانی و اجرایی این پارک شامل محوطه سازی، روشنایی، فضای سبز و ... خواهد بود و عناصری از قبیل فضای بازی کودکان، سِت ورزشی، غرفه عرضه تنقلات، سرویس بهداشتی، محل های نشیمن و فضایی جهت پیاده روی احداث خواهد شد که می توانند به حس تعلق و فعالیت مردم در این فضا نقش ببخشند.

مدیر منطقه چهار شهرداری شیراز تصریح کرد: بعضی از فضاهای بی استفاده، کم تحرک و نازیبا در منظر شهری می توان با اقداماتی  به مکانی ارزشمند جهت استفاده شهروندان تبدیل شوند.

سروی ادامه داد: در همین راستا مکانی در شهرک جانبازان به متراژ سه هزار مترمربع وجود داشت که به فضایی بی روح و بلااستفاده در سالیان گذشته تبدیل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن موارد فوق و همچنین به منظور زیباسازی منظر شهری، ارتقاء تعاملات اجتماعی وگسترش فضای عمومی، ایجاد فضای امن، دوستانه کردن محیط و همچنین  دور هم جمع کردن ساکنان محله، شهرداری منطقه چهار با رعایت ضوابط اقدام به طراحی و شروع عملیات بهسازی و محوطه سازی این مکان کرد.

مدیر منطقه چهار شهرداری شیراز اضافه کرد: عملیات عمرانی این پروژه شامل اجرای موزائیک فرش به طول یک هزار و ۵۰۰ مترمربع، اجرای تک لبه به طول ۳۵۰ متر، خاکبرداری ۶۰۰ مترمکعب و خاکریزی ۴۰۰ مترمکعب و بتن ریزی ۱۶۰ متر مکعب می باشد، که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در حال انجام است.

سروی اضافه کرد: ارائه خدمات منطبق با شرایط روز و براساس مطالبات مردم از اهداف مهم منطقه چهار است و سعی می کنیم با توجه به نیاز محلات این خدمات به طور مستمر ادامه داشته باشد تا بتوانیم رضایت شهروندان را جلب کنیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری شیراز گفت: ساماندهی حاشیه بلوار رحمت ضلع شمالی آن حد فاصل بلوار سفیر به طرف خیابان صفایی شمالی در حال تکمیل است.

وی افزود: هدف از اجرای اینگونه پروژه ها پویایی بیشتر این فضاها و در جهت برآورده ساختن نیاز مردم، کاهش آسیب های اجتماعی و رفع نقاط بی دفاع  شهری، ارتقای آرامش و سلامتی شهروندان، بهسازی و زیباسازی حاشیه بلوارها می توان اشاره کرد.

سروی ادامه داد: عملیات عمرانی این محدوده شامل اجرای موزائیک فرش، تک لبه، سکوی نشیمن، مسیر پیاده روی، اجرا نورپردازی، آبیاری قطره ای و مبلمان پارکی است.

مدیر منطقه چهار شهرداری شیراز تصریح کرد: در طراحی این پروژه سعی شده این فضا به فضای سرزنده وپرشور، امن و قابل استفاده برای شهروندان تبدیل شود که در حال حاضر عملیات زیرسازی فضای سبز این پروژه توسط عوامل منطقه آغاز شده است.

وی افزود: فضای زیرین پل کشن به مساحت ۱۴ هزار متر مربع است که عملیات عمرانی آن شامل ایجاد فضای سبز گسترده و پایدار با کاشت درختان سایه دار به مساحت ۹ هزار متر مربع، احداث آبنما به مساحت ۱۳۵ مترمربع، نورپردازی خطی به طول ۸۷۰ متر طول، کف سازی به مساحت پنج هزار مترمربع، مسیر پیاده روی و طرح های گرافیکی است.

کد خبر 408166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.