افت و خیز قیمت طلا در حوالی ۱۶۰۰ دلار

قیمت هر اونس طلا اوایل امروز به بالاترین رقم از هشت ژانویه تاکنون یعنی ۱۵۸۳ دلار و ۴۲ سنت رسید، اما با اندکی تعدیل و رشد ۰.۶ درصدی نسبت به رقم پایانی هفته گذشته به ۱۵۷۵ دلار و ۹۴ سنت رسید.

به گزارش ایمنا، در حالی که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین رو به افزایش است و تأثیر اقتصادی احتمالی آن موجب شده تا سرمایه گذاران به خرید طلا روی بیاورند، قیمت فلز زرد روز دوشنبه به بالاترین رقم در بیش از دو هفته گذشته رسید.

قیمت هر اونس طلا اوایل امروز به بالاترین رقم از هشتم ژانویه تاکنون یعنی ۱۵۸۶ دلار و ۴۲ سنت رسید، اما با اندکی تعدیل و رشد ۰.۶درصدی نسبت به رقم پایانی هفته گذشته به ۱۵۷۹ دلار و ۹۴ سنت رسید.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده ویروس کرونا در چین ۸۰ نفر را کشته و بیش از دو هزار نفر را مبتلا کرده است. شهروندان استان هوبئی چین که شیوع این بیماری از آنجا آغاز شده از ورود به هنگ‌کنگ منع شده‌اند. ارزش سهام در بازارهای آسیایی کاهش داشته و سرمایه گذاران نگران شیوع ویروس کرونا هستند. ارزش یوان چین افت کرده و ین ژاپن شاهد جهش بوده است.

در حالی که توانایی شیوع ویروس کرونا بیشتر شده و احتمالا تعداد موارد ابتلا بالاتر برود، کمیسیون ملی سلامت چین دیروز اعلام کرد این کشور ممکن است برای جلوگیری از گسترش بیماری تعطیلات سال نوی چینی را تمدید کند.

سرمایه گذاران همچنین از نزدیک اولین نشست سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۲۰ را که طی روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه برگزار خواهد شد، دنبال می‌کنند.

قیمت فلز پالادیوم امروز با ۱.۷ درصد کاهش به ۲۳۸۵ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت فلز نقره امروز ۰.۹ درصد جهش داشت و به ۱۸ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت فلز پلاتین هم با ۰.۴ درصد کاهش به ۹۹۷ دلار و ۲۵ سنت رسید.

به‌رغم ایام سال نوی چینی، به‌دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا، هفته گذشته میزان تقاضای فیزیکی برای طلا در بازارهای مهم آسیایی شاهد افت بود.

کد خبر 408097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.