جمالی‌نژاد: اسناد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ساماندهی می‌شود

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین این سازمان و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری درتبادل و اشتراک منابع اطلاعاتی خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: موضوع این تفاهم نامه عبارت از تعیین تکلیف اسناد سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهرداری‌های سراسر کشور و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و دهیاری‌ها  و انتقال اسناد آنها بر اساس قانون و مقررات اسناد ملی ایران، مصوبات شورای اسناد ملی ایران، آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به معاونت اسناد ملی ایران است.

وی افزود: به موجب این تفاهم نامه، سازمان اسناد وکتابخانه ملی متعهد است کلیه اسناد و مدارک انتقالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و دهیاری‌ها را در محلی استاندارد، ساماندهی می‌کند.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: همکاری در برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها، سخنرانی‌ها وکارگاه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، همکاری در ثبت تاریخ شفاهی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت اسناد و مدارک که از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برنامه‌ریزی می شود و همکاری در انجام پژوهش‌ها و مطالعات مرتبط با اسناد و مدارک از دیگر تعهدات سازمان اسناد و کتابخانه ملی در اجرای این تفاهم‌نامه است.

جمالی‌نژاد اظهار کرد:‌ انتقال کلیه اسناد و مدارک راکد مکتوب، دیداری، شنیداری و الکترونیکی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهرداری‌های سراسر کشور و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و دهیاری‌ها به معاونت اسناد ملی بر اساس قانون اسناد ملی ایران و هماهنگی و نظارت بر روند انتقال این اسناد از جمله تکالیف سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه تحقق مفاد این تفاهم‌نامه همکاری مشترک است.

وی گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و برنامه‌های آموزشی، علمی و پژوهشی مرتبط با موضوع تفاهم نامه با سازمان اسناد وکتابخانه ملی همکاری خواهد کرد.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد: برای تحقق مفاد تفاهم‌نامه، کارگروهی با عضویت نمایندگان دو سازمان با هدف برنامه‌ریزی، هدایت، پیگیری و نظارت بر اجرای مطلوب تفاهم نامه تشکیل می‌شود و دستورالعمل ها و آئین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با محورهای تفاهم‌نامه، متناسب با ضوابط و مقررات از سوی کارگروه مذکور تهیه و پس از تأیید طرفین برای اجرا به واحدها و مراجع ذی‌ربط ابلاغ خواهد شد.

جمالی‌نژاد خاطرنشان کرد: امید است با اجرای مفاد این تفاهم‌نامه همکاری مشترک، اسناد قدیمی مکتوب شهرداری‌ها و اطلاعات ارزشمند مدیریت شهری در زمینه اداره شهر و موضوعات مرتبط با آن به طور اصولی ساماندهی و در اختیار پژوهشگران، عموم علاقه‌مندان و دست اندرکاران و مدیران اجرایی این عرصه قرار بگیرد.

کد خبر 407879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.