جانمایی ۱۰ نقطه در شهر ایلام برای احداث بازارچه میوه و تره‌بار

شهردار ایلام از جانمایی ۱۰ نقطه در سطح شهر ایلام برای عرضه میوه و تره بار ارزان به شهروندان ایلامی خبر داد.

به گزارش ایمنا، طالب صادقیان اظهار کرد: با توجه به بالا بودن قیمت میوه و تره بار در سطح شهر ایلام نسبت به سایر مناطق و بر اساس بند هشت مصوبه ۶۹ کارگروه تنظیم بازار مکان‌های مناسبی برای ایجاد میدان میوه و تره بار توسط شهرداری شناسایی شده است.

وی افزود: هم اکنون فراخوان به صورت مزایده برای فعالیت این بازارچه‌ها زیر نظر شهرداری در راستای کنترل قیمت، تنظیم بازار و تابع قیمت اعلامی مصوبات ستاد تنظیم بازار اعلام شده است.

شهردار ایلام یادآور شد: توزیع گوشت گرم، گوشت مرغ، میوه و سایر موارد مصرفی مورد نیاز در این بازارچه‌ها به صورت تعیین قیمت واحد انجام می‌شود.

صادقیان از جمله مزایای ایجاد این بازارچه‌ها را مقرون به صرفه بودن برای شهروندان، تامین مایحتاج مردم به صورت مستقیم و حذف واسطه‌ها، کاهش بار ترافیکی سطح شهر، مهار قیمت میوه و تره بار و ارایه خدمات مطلوب و دسترسی آسان شهروندان به اقلام مصرفی مورد نیاز برشمرد و تاکید کرد: مکان‌های برپایی این بازارچه‌ها در سطح شهر به گونه‌ای طراحی خواهد شد که از پراکندگی مطلوب از نظر جمعیتی برخوردار باشد.

وی از همه تولیدکنندگانی که عرضه مستقیم دارند خواست پای کار بیایند و کالاهای تولیدی خود را در این بازارچه‌ها عرضه کنند تا بدون واسطه به دست مصرف کنندگان برسد.

شهردار ایلام خواستار همکاری اداره کل بازرسی استان برای حذف مزایده شد و گفت: اگر مزایده برگزار شود احتمال دارد دوباره دلال‌ها برنده شوند و خللی در روند اهداف اصلی طرح ایجاد شود.

صادقیان اضافه کرد: مدیریت شهری در تلاش است تا با ارایه مطلوب‌ترین خدمات به شهروندان در راستای تسهیل خدمات به آنان بکوشد.

منبع: ایرنا

کد خبر 407680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.