لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز تقدیم شورای شهر شد

شهردار شیراز در یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در دو بخش هزینه‌ای و درآمد و در شش محور تقدیم شورای شهر شد.

به گزارش ایمنا، حیدر اسکندرپور در خصوص لایحه بودجه سال ۹۹، اظهار کرد: این بودجه در دو بخش هزینه ای و درآمد و در شش محور به شرح ذیل و با تاکید بر عدالت و توسعه زیرساخت ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زمین لرزه و حوادث، حفظ و صیانت از باغات در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان بود که تقدیم شورای شهر شد.

وی با اشاره به بخش هزینه ای لایحه بودجه،  گفت: بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۹ به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، معادل ۳۰ درصد شامل هزینه های جاری است و سه هزار  میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد شامل هزینه های عمرانی و در بخش درآمد، شامل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ساختمانی معادل ۳۵ درصد، ۶۲۰ میلیارد تومان درآمدهای پایدار معادل ۱۴ درصد می باشد. وام ۹ درصد، اوراق مشارکت ۳۰۰ میلیارد تومان معادل هفت درصد، فروش دارایی و املاک ناشی از تفکیک و پروژه های اوراق مشارکت معادل ۸۴۱ میلیارد تومان و سایر ردیف های درآمدی که معادل ۷۳۹ میلیارد تومان است.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۹ با افزایش ۳۳ درصدی نسبت به ۹۸ به شورای شهر ارائه شد، گفت: در سال آینده میزان بودجه حمل و نقل و ترافیک به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، محیط زیست و سلامت و ایمنی ۴۵۰ میلیارد تومان، فرهنگی اجتماعی و گردشگری به مبلغ ۱۹۵ میلیارد تومان، اقتصاد و مالی به مبلغ ۹۴۹ میلیارد تومان، حوزه خدمات مدیریت ۸۶ میلیارد تومان، معماری و شهرسازی به مبلغ یکصد و بیست میلیارد تومان است.

اسکندرپور تصریح کرد: در سال ۹۹ در چندین نوبت به دلیل افزایش قیمت ارز هزینه های شهرداری به ویژه در حوزه حمل و نقل به شدت افزایش یافته و با توجه به اینکه هزینه نگهداری شهر بالا است، از اعضای شورای شهر در خواست می شود تا لوایح عوارضی شهرداری تصویب شود تا بتوان این هزینه ها را که در بودجه ارائه شده است، تامین کنیم.  

وی با اشاره به اینکه مبلغ هزار میلیارد تومان هزینه نگهداری شهر در بخش های مختلف می شود، گفت: در حوزه پسماند و حمل زباله مبلغ  ۲۲۰ میلیارد تومان، هزینه نگهداری فضای سبز شهری به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان، هزینه ایمنی و آتش نشانی معادل ۹۱ میلیارد تومان و در زمینه یارانه های حوزه حمل و نقل ریلی ۱۶۹ میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود. هزینه نگهداری تسهیلات و ابنیه معادل ۱۵۰ میلیارد تومان است و این رقم ها نشان می دهد که هزینه های جاری شهر در سال آینده ما را به سمتی می برد که ناگزیر به افزایش هزینه خواهیم بود.

شهردار شیراز با اشاره به سهم درآمد پایدار در بودجه شهرداری، اظهار کرد: اگر سهم درآمد پایدار شهرداری ها در بودجه دولت افزایش یابد، موضوع شهرفروشی حذف خواهد شد. این دو مصوبه (مصوبه اخیر مجلس در خصوص مالیات بر ارزش افزوده) موجب افزایش درآمد پایدار شهرداری ها خواهد شد.

کد خبر 407115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.