معماری اصفهان بدون جلفا تکمیل نمی‌شود

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ترکیب‌بندی سازه‌های شهری بدون ارامنه و محله جلفا تکامل نمی‌یافت و این سبک معماری نه تنها در اصفهان، در شهرسازی جهان تاثیر بنیادین داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شیرین طغیانی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار مدیران شهری اصفهان با رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران در کلیسای وانک اصفهان، با اشاره به سابقه تاریخی ارامنه و نقش‌آفرینی آنان در حوزه کالبدی شهر اصفهان، اظهار کرد: حضور ارامنه در حوزه شهرسازی اصفهان آنقدر مورد اهمیت بوده که در دانشگاه‌ها همواره به آن می‌بالیم و محله جلفا به عنوان یکی از توسعه‌یافته ترین محلات شهر در بسیاری از پایان‌نامه‌ها مثالی شایسته درخصوص بهسازی و نوسازی محلات محسوب می‌شود.

وی محله جلفا را یکی از موقعیت‌ها و مکان‌های مهم فراغتی مردم اصفهان دانست و افزود: ترکیب‌بندی سازه‌های شهری بدون ارامنه و محله جلفا تکامل نمی‌یافت و این سبک معماری نه تنها در اصفهان، در شهرسازی جهان تاثیر بنیادین داشته است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این معماری بیانگر آن است که فرهنگ‌ها و ایدئولوژی‌های متفاوت می‌توانند در کنار یکدیگر صلح‌آمیز و با شاخصه‌های انسانی زندگی کنند که این امر چراع راهی برای آینده مردم اصفهان بلکه تمام جهان است.

وی با تاکید بر اینکه به‌خاطر نمایندگی ارامنه مانند سایر شهروندان در شورای شهر به خود می‌بالیم، اضافه کرد: در طول تاریخ اصفهان پیوند عمیق میان مسلمانان نه تنها با ارامنه بلکه در برخی محلات با یهودیان نشان از صلح‌طلبی مردم این شهر داشته و این صلح می‌تواند میراثی برای فردای اصفهان باشد.

کد خبر 406879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.