کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: کاخ مرمر که تاکنون در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، با پیگیری‌های بنیاد مستضعفان، تا دهه فجر به موزه تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایمنا، پرویز فتاح در این باره گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام و شخص مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش در کاخ مرمر مستقر شدند، همان‌زمان هم به نظر می‌رسید که این استقرار درست نبود چون مسئولان نظام نباید در این کاخ‌ها بنشینند، در واقع مسئولان نظام این کاخ را از ملت گرفته‌اند، بنابراین باید به آنها برگردانده می‌شد.

وی افزود: این‌کاخ بعد از درگذشت آقای رفسنجانی تخلیه شد، اما نه به راحتی؛ بلکه بعد از ادعاها و جر و بحث‌های زیاد. این یکی از آن‌مواردی بود که نمی‌دانستیم پیش چه‌کسی شکایتمان را ببریم و به ملت چه‌جوابی بدهیم البته کاخ با تلاش‌های انجام شده و جدیتی که بیت رهبری انجام داد و همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام، این اواخر تخلیه شد، قرار بود استفاده‌های دیگری برای میهمانان خارجی و تشریفات استفاده شود که از آن هم عدول کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: می‌خواهیم کاخ مرمر را به یک موزه در شأن ملت تبدیل کنیم و امیدواریم تا این‌موزه دهه فجر آماده شود در داخل محوطه و کاخ اشیایی به نمایش گذاشته خواهد شد که جزو افتخارات است که مردم از آن بازدید و استفاده کنند.

منبع: مهر

کد خبر 406516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.