حق وام ازدواج افراد کمتر از ۱۵ سال تا ۱۸ سالگی محفوظ بماند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: حرف ما این نیست که به زیر ۱۵ سال وام ازدواج تعلق نگیرد بلکه می گوییم حق آنها تا ۱۸ سالگی محفوظ بماند تا بتوانند خودشان از وام استفاده کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و امضای تفاهمنامه وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: با امضای این تفاهم‌نامه امکان تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور محقق شد.

وی ادامه داد: موضوعات این تفاهم‌نامه مبنی بر حوزه تعاونی جوانان، برای نخستین بار است و از طریق کمک‌های فنی و اعتباری این وزارتخانه و با کمک سه بانک و موسسه اعتباری فعال خواهد شد که این مدل برای اولین بار از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بخش دوم این تفاهم نامه مربوط به خدمات بخش مسئولیت به کارگران جوان با کمک بهره‌گیری از ظرفیت مراکز مشاوره ازدواج و خانواده است.

تندگویان با تاکید بر جوانگرایی در بدنه دولت، افزود: جوان‌گرایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نحو مناسبی انجام شده و از این بابت از دکتر شریعتمداری تشکر می کنم. بنده با حمایت دکتر شریعتمداری برای اولین بار سمت دولتی گرفتم و در حال حاضر هم در وزارتخانه متبوع وی در انتصاب جوانان بسیار عملیاتی عمل می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع وام ازدواج پرداخت و افزود: متاسفانه با وجود افزایش وام و به روز کردن پرداخت تسهیلات ازدواج در دو سال اخیر، امر ازدواج در کشور افزایش نداشته است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: افزایش وام ازدواج آسیب های دیگر از جمله خرید و فروش وام ازدواج که قبلا وجود نداشت را ایجاد کرده و دریافت وام دختران زیر ۱۵ سال را ۴ برابر افزایش داده است همچنین میانگین سن ازدواج هم رو به افزایش رفته است که می طلبد قانونگذار به این موارد توجه کند.

تندگویان توضیح داد: حرف ما این نیست که به افراد زیر ۱۵ سال وام تعلق نگیرد بلکه می گوییم حق آنها تا ۱۸ سالگی محفوظ بماند تا بتوانند خودشان از وام استفاده کنند زیرا به صورت قانونی تا ۱۸ سالگی نمی توانند افتتاح حساب داشته باشند و از وام استفاده کنند.

کد خبر 406324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.