نمایشگاه خوشنویسی "خط وخال "در سنندج برپا می‌شود

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج، از برپایی نمایشگاه خوشنویسی خط شکسته‌نستعلیق تحت عنوان "خط‌ و خال" خبر داد و گفت: این نمایشگاه از آثار محمد صدیق غلامی از هنرمندان شاغل در شهرداری است که با حمایت شهرداری و شورای اسلامی برای اولین بار و به‌صورت انفرادی برپا می‌شود.

به گزارش ایمنا، سرکوت نجفی اظهار کرد: بسیاری از کارکنان این شهرداری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می‌کنند که یکی از برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی حمایت از فعالیت‌های این هنرمندان و ورزشکاران است.

وی تصریح کرد: محمد صدیق غلامی یکی از هنرمندان بنام شاغل در شهرداری است که قریب به چهار دهه در عرصه هنر خوشنویسی فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج، افزود: این هنرمند به‌نام که ۳۰ سال مدرس انجمن خوشنویسی شعبه سنندج بوده، در عرصه هنر خوشنویسی آثار ماندگاری خلق کرده است.

نجفی گفت: در راستای حمایت از این هنرمند و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر برپایی نمایشگاه خوشنویسی خط شکسته‌نستعلیق تحت عنوان خط وخال در سنندج برپا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۴۰ اثر از آثار این هنرمند نامی در این نمایشگاه برای اولین بار به‌صورت انفرادی در معرض دید هنرمندان و علاقمندان به این هنر زیبا قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج، اضافه کرد: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه ۲۸ دی‌ماه سال جاری ساعت ۱۶ با حضور مسئولان و هنرمندان در نگارخانه ارشاد واقع در خیابان فردوسی برگزار می‌شود.

نجفی اضافه کرد: شهروندان و علاقمندان به هنر خوشنویسی می‌توانند تا پنج‌شنبه سوم بهمن‌ماه هر روز از ساعت ۱۶ لغایت ۱۹ از این نمایشگاه ارزشمند بازدید کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 405941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.