ایجاد شهری ناامن برای تکدی‌گری

معاون خدمات شهری شهردار شیراز با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف شهر، گفت: تکدی‌گری در قالب آسیب‌های اجتماعی بروز می‌کند و تمام تلاش ما این است که تکدی‌گری را در سطح شهر شیراز را به حداقل برسانیم.

محمدرضا محمدحسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه صددرصد عملیات تنظیف معابر برون‌سپاری شده است، اظهار کرد: سد معابر در شیراز بسیار گسترده بود که در طول ۱۲ ماه اخیر بالغ بر شش اخطاریه سدمعبر صادر شده است و اکنون تعداد این سدمعبرها به حداقل رسیده است

وی با اشاره به وجود دو نوع سدمعبر در شهر، ادامه داد: نوعی از سدمعبرها توسط کسبه ایجاد می‌شود و نوع دیگر توسط خودروها در قالب بارفروشی و دست‌فروش‌ها با پهن کردن بساط خود در پیاده‌روها به وجود می‌آید که به جرات می‌توان گفت تعداد زیادی از آن‌ها جمع‌آوری شده است. همچنین سدمعابری که در قالب اغذیه‌فروشی ودست‌فروشی فعالیت دارند، ساماندهی شد.

محمدحسن‌پور با اشاره به فعالیت ۱۸ خیابان در قالب شنبه بازار، یکشنبه بازار و جمعه بازار طبق سنوات گذشته، تصریح کرد: به غیر از خیابان‌هایی که برای این کار مشخص شده است، در بقیه مکان‌های شهر اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم.

رفع مشکل 144 نقطه آبگیر شهر

معاون خدمات شهری شهردار شیراز با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص آبگرفتگی معابر شهر، گفت: با توجه به تجربه‌های گذشته همه ساله یک‌سری اقدامات قبل از آغاز فصل بارش انجام می‌گیرد؛ امسال نیز با فعالیتی مضاعف نسبت به گذشته و با برنامه‌ریزی‌ مشکلات تقریباً ۱۴۴ نقطه آبگیر در سطح شهر با هماهنگی مناطق ۱۱ گانه رفع شد.

وی اضافه کرد: تقریبا ۵۰ تا ۵۲ حوزه آبریز در سطح شیراز وجود دارد که چهار یا پنج مورد از آن پتانسیل بحرانی شدن را دارا می‌باشد از جمله این حوزه‌ها می‌توان به دروازه قرآن و سعدی اشاره کرد که فروردین‌ماه امسال شاهد وقوع اتفاق تلخ و سیلاب در این محل‌ها بودیم. باید بر اساس مطالعات و مشاوره طرحی در این راستا ارائه و در نهایت اجرایی شود ضمن اینکه هیچگونه محدودیتی به لحاظ بودجه‌ای برای این منظور قائل نشده‌ایم.

برخورد قانونی با رانندگان دفع غیراصولی نخاله‌های ساختمانی

محمدحسن‌پور خاطرنشان کرد: روزانه بیش از شش هزار و ۵۰۰ تن ضایعات ساختمانی در شهر تولید می‌شود که این ضایعات به روش سنتی در یکی از مناطق که فاصله زیادی از شهر دارد، دفع می‌شود. در هر نقطه‌ای از شهر با خودروهایی که به صورت غیراصولی نخاله‌های ساختمانی را دفع می‌کنند، برخورد جدی و قانونی حواهد شد.

معاون شهردار شیراز اضافه کرد: به زودی فراخوانی برای احداث کارخانه‌ای خواهیم زد تا بتوانیم حداقل ۸۰ درصد ضایعات ساختمانی را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه یکی از پدیده‌های ناپسند در سطح شهر و به ویژه کلانشهرها شاهد آن هستیم، تکدی‌گری است، اظهار کرد: تکدی‌گری در قالب آسیب‌های اجتماعی بروز می‌کند؛ تمام تلاش ما این است که در سطح شهر شیراز تکدی‌گری را به حداقل رسانده و شهر را برای تکدی‌گری ناامن کنیم.

محمدحسن‌پور افزود: تعداد زیادی از متکدیان از سطح شهر جمع‌آوری شده است و تعداد انگشت‌شماری سرچهارراه‌ها هنوز دیده می‌شوند که آن‌ها هم با برنامه‌ریزی‌های دقیق به طور کامل جمع‌آوری خواهند شد.

کد خبر 404298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.