احکام مسببان سقوط کودک خردسال اصفهانی صادر شد

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: حسب دستور و تأکید وزیر ورزش و جوانان نتایج تحقیق حادثه سنگ‌نوردی استان اصفهان کامل و آرای لازم توسط کمیته انضباطی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی صادر شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدمحمدشروین اسبقیان در این باره اظهار کرد: با توجه به آسیب آرمان غیاثی ورزشکار عزیز کشورمان در حادثه سنگ‌نوردی استان اصفهان، موضوع به صورت کامل توسط فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی بررسی و احکام لازم در این خصوص صادر شده است. بر این اساس مسئول برگزاری، سرداور و مسئول ایمنی مسابقه به لحاظ تخطی از شیوه‌نامه برگزاری مسابقات و عدم اقدام به اخذ مجوز به 18 ماه محرومیت قطعی و یک سال محرومیت تعلیقی محکوم شدند.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی افزود: همچنین مدیر برگزاری به یک سال محرومیت قطعی، شخص حمایتچی نونهال مصدوم شده به یک سال محرومیت قطعی، داور مسیر به 6 ماه محرومیت قطعی و باشگاه ورزشی اژکهن هم به 6 ماه محرومیت قطعی محکوم شدند.

اسبقیان تاکید کرد: برخی افراد از جمله رئیس، نایب رئیس، مسئول کمیته صعودهای ورزشی هیئت کوهنوردی استان اصفهان و مدیر سالن ورزشی ایثار ذوب‌آهن هم به دلیل عدم نظارت لازم بر حسن اجرای شیوه‌نامه مسابقات به تذکر کتبی و درج در پرونده محکوم شدند.

او در پایان در خصوص اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از وقوع حوادث مشابه گفت: اعضای کمیته انضباطی فدراسیون ضمن تذکر جدی به مقامات مسئول در هیئت ورزشی استان اصفهان مبنی بر نظارت بیشتر و جلوگیری از برگزاری مسابقات بدون مجوز تاکید کردند ریاست هیئت استان هم باید اطلاع رسانی لازم در این خصوص به تمام اماکن ورزشی مربوطه را به عمل آورد.

به گزارش تسنیم، 29 شهریورماه امسال بود که کودکی 8 ساله به نام آرمان غیاثی در جریان مسابقه سنگ‌نوردی داخل سالن که بدون اخذ مجوزهای لازم در سالن ایثار فولادشهر اصفهان برگزار شد، به دلیل قصور دست‌اندرکاران از ارتفاع زیاد سقوط کرد و دچار آسیب جدی شد.

آرمان که دچار شکستگی از چند ناحیه و آسیب شکمی شده بود به حالت کما فرو رفت و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بستری شد.

این کودک سنگ‌نورد پس از حدود 3 هفته از کما خارج و چند روز بعد نیز از بیمارستان مرخص شد.

بیشتر بخوانید:

اولین طلای تالوی ایران در جهان/ "آرمان" در راه خانه

"آرمان غیاثی" از کما در آمد

آخرین وضعیت "آرمان غیاثی" و علت سقوط + عکس کودک

آخرین وضعیت جسمانی "آرمان" از زبان پزشکش

کد خبر 403147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.